Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Toplu Sözleşme Görüşmelerinde İlk Aşama Tamamlandı

Memurların 2024 ve 2025 yıllarında alacağı maaş artışını belirleyecek toplu sözleşme görüşmelerinde ön müzakere süreci tamamlandı. Detaylar haberde;
Toplu Sözleşme Görüşmelerinde İlk Aşama Tamamlandı
Yorum

Milyonlarca kamu görevlisini ilgilendiren, hafta boyunca devam eden 7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri’nin ilk aşaması tamamlandı. Memur Sendikaları Konfedarasyonu’ndan (Memur-Sen) konuyla ilgili açıklama geldi.

2 Ağustos’ta başlayan ve hafta sonunda da devam eden 7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri kapsamındaki komisyon çalışmalarının tamamlandığına işaret edildi.

Memur-Sen ve bağlı sendikaların Kamu İşveren Heyeti’nde sunduğu tekliflerin tek tek masaya yatırılarak tasnif edildiği bilgisi verilen açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“11 Hizmet kolu teklifleri ve genele ilişkin tekliflerin görüşüldüğü komisyon çalışmalarında kamu görevlilerinin talep ve beklentileri tek tek incelendi.”

Teklifler Müzakere Edilecek

Komisyon çalışmalarına ilişkin bazı toplantılara Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Bakan Yardımcısı Faruk Özçelik’in de katıldığı kaydedildi.

Yapılan çalışmalarınsa Memur-Sen’in genele ilişkin tekliflerinin görüşülmesiyle sona erdiğine işaret edildi. Toplu sözleşmenin bundan sonraki aşamasında komisyon çalışmalarında ortaya çıkan raporlar ışığında tekliflerin müzakere edileceği bildirildi.

Memur-Sen tarafından paylaşılan açıklamada 9 Ağustos’ta başlayacak olan müzakere sürecinin 12 Ağustos’ta sona ereceğine dikkat çekildi.

Kamu İşveren Heyeti’nin müzakereler sonucunda 14 Ağustos’ta ilk teklifini sunacağı öngörüldü. 15 Ağustos’ta ise genele ilişkin tekliflerin müzakeresine geçilecek olan toplu sözleşmede hükümetin ikinci teklifini 17 Ağustos’ta sunacağı tahmin edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu