Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TONcoin Fonu DEX ve NFT Planları için 250 Milyon Dolar Topladı

Mesajlaşma uygulaması Telegram tarafından hayata geçirilen blockchain projesi, sektörün oyuncularından büyük yatırım aldı.
TONcoin Fonu DEX ve NFT Planları için 250 Milyon Dolar Topladı
HABER GİRİŞ

Telegram tarafından geliştirilen The Open Network (TON) üzerine kurulmuş olan TON Vakfı organizasyonu, yatırım turu gerçekleştirdi. Çinli kripto para borsaları Huobi ve Kucoin’in de katıldığı turda, fon için 250 milyon dolar toplandı.

Yatırım turuna Huobi ve Kucoin ile birlikte, MEXC Pioneer Fund, 3Commas Capital, Orbs, TON Miners ve Kilo Fund gibi şirketler katıldı. TON Vakfı tarafından yapılan açıklamada, fonun yatırımlar ve hibeler yoluyla TON blok zinciri üzerine inşa eden geliştiricileri destekleyeceği kaydedildi.

TON, mesajlaşma uygulaması Telegram ile uyumlu katman 1 blok zincir projesidir. Telegram’dan bağımsız hale gelen proje, geçen yılın sonlarında CEO Pavel Durov tarafından onaylanmıştı.

Sistem Telegram ile Entergre Edilecek

TONcoin’in Telegram’a entegre edilmesi ve mesajlaşma uygulamasının aylık 500 milyon kullanıcısına sunulması planlanıyor.

TONcoin Fund yönetici ortağı Benjamin Rameau fonun Web3 ile ilgili gelişmelere odaklandığını ve NFT’ler ile merkeziyetsiz borsalar (DEX) üzerinde kullanılabileceğini söyledi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Bitcoin Günü Nasıl Kapatır?

TON’un sadece insanların Telegram’da kullandığı blok zincir olmayacağını belirten Rameau, insanların çevrimiçi kimliğini tanımlayacağını, tüm Web3 ve Web2 faaliyetleri arasında bir köprü görevi göreceğini belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.