Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TOKİ’nin Konut ve İş Yerleri için İndirim Kampanyasına Büyük İlgi!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın indirim kampanyasında sona gelindi. Rakamlar açıklandı. İşte detaylar...
TOKİ’nin Konut ve İş Yerleri için İndirim Kampanyasına Büyük İlgi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından konut ve iş yeri alıcılarına yönelik düzenlenen indirim kampanyasında sona gelindi. Bir aya yakın devam eden kampanyaya dair rakamlar paylaşıldı.

İndirim kampanyasının tamamlandığı ve kampanyadan kaç kişinin hangi koşullarla yararlandığına dair bilgilendirmeler, TOKİ resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleştirildi.

Borcunu Erken Ödeyene Yüzde 25 İndirim Kampanyasına Yoğun İlgi

Açıklamada, borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik düzenlenen yüzde 25 indirim kampanyasına başvuruların tamamlandığı belirtildi.

Kampanyadan, satışları 2021 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2021 yılı sonu itibarıyla başlamış olan konut ve iş yerleri alıcılarının yararlandığı hatırlatıldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / Toki_Kurumsal

Kampanyadan 27 Bin 012 Alıcı Yararlandı

“Borcunu erken ödeyene yüzde 25 indirim” kampanyasından 27 bin 012 konut ve iş yeri alıcısının yararlandığı bilgisine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

24 Nisan 2023 ile 18 Mayıs 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen kampanyada borç bakiyesinin tamamını kapatarak tapularını almaya hak kazanan vatandaş sayısının 25 bin 356 olduğu belirtildi.

Açıklamanın devamında, indirim kampanyasına iştirak eden vatandaşların yüzde 81.56’sının borçlarını kişisel tasarrufları ile kapattığı detayına yer verildi.

Ayrıca 1.656 vatandaşın kısmi ödeme ile indirimden faydalandığı iletildi.

Söz konusu indirim kampanyasında, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile protokol imzalayan ve satışlara aracılık eden kamu bankaları tarafından konut kredisi kullandırıldığı da ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.