Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TOKİ’den Duyuru: Dolandırıcılık Girişimlerine İtibar Etmeyin

Toplu Konut İdaresi, bugün yaptığı açıklamayla 10 ili etkileyen yıkıcı depremlerin ardından ortaya çıkan dolandırıcılık girişimlerine dikkat çekti. Detaylar haberde;
TOKİ’den Duyuru: Dolandırıcılık Girişimlerine İtibar Etmeyin
HABER GİRİŞ

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ile Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili ağır bir şekilde etkileyen iki yıkıcı depremin ardından ortaya çıkan dolandırıcılık girişimlerine dair vatandaşları uyardı.

TOKİ, bugün sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla deprem bölgeleri için inşaat yüklenicisi ve proje firmalarının adı kullanılarak yardım adı altında yapılan dolandırıcılık girişimlerine itibar edilmemesi konusunda uyarıda bulundu.

TOKİ, Yardım Taleplerine Dikkat Çekti

Yapılan açıklamada, 6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ile Elbistan ilçeleri olan, çevre illeri de etkileyen iki büyük depremin meydana geldiği hatırlatıldı. Ardından, depremzedelere yardım yapmak isteyen inşaat yüklenicisi ve proje firmalarının iyi niyetlerinin suistimal edilerek, TOKİ yöneticilerinin ismi kullanılarak, yardım talebinde bulunulduğuna dikkat çekildi.

Özellikle, kurum çalışanlarının herhangi bir sebeple yardım talebinde bulunmalarının mümkün olmadığının altı çizildi.

“İnşaat yüklenicisi ve proje firmalarımızın güven ve iyi niyetlerini kullanarak menfaat temini amacı taşıyan bu ve benzeri dolandırıcılık girişimlerine kesinlikle itibar edilmemelidir” sözleriyle vatandaşlara bu konuda dikkatli olunması çağrısı yapıldı.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Toki_Kurumsal

Açıklamanın devamında, ayrıca TOKİ tarafından yardım toplanılmamakta olduğu ve bu çalışmanın ilgili kurumlar tarafından yerine getirilmekte olduğu ifade edildi.

“Tüm Şantiyelerimizde Seferberlik Başlatıldı”

TOKİ, depremin ardından yaptığı açıklamada “Kahramanmaraş Pazarcık merkezde meydana gelen ve çevre illeri de etkileyen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz” mesajını paylaşmıştı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Toki_Kurumsal

Depremin ertesi gününde, 81 ilde bulunan kurum şantiyelerinde seferberlik başlatıldığı, tüm imkanlar ve personelle depremde zarar gören vatandaşların yanında olunduğu duyurulmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.