Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TOKİ Tüm İllerden Deprem Bölgesine Konteyner ve İş Makinesi Gönderiyor

TOKİ tarafından yapılan paylaşımda, 81 ilde bulunan şantiyelerden, deprem bölgesine iş makinesi ve konteyner gönderileceği açıklandı.
TOKİ Tüm İllerden Deprem Bölgesine Konteyner ve İş Makinesi Gönderiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde ve ardından Elbistan’da gerçekleşen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından, yurdun dört bir yanından bölgeye yardımların iletilmesi için seferberlik başlatılmış durumda.

Deprem bölgesinde acil durum ilan edilirken, Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında 4’üncü seviye alarm verildi. Bu kapsamda Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan da (TOKİ) bir açıklama geldi.

TOKİ tarafından yapılan açıklamada 81 ilde bulunan şantiyelerde seferberlik ilan edildiği belirtilerek, “Tüm imkanlarımız ve personelimizle depremde zarar gören vatandaşlarımızın yanındayız.” ifadeleri kullanıldı.

TOKİ şantiye seferberliği
Kaynak: TOKİ/Twitter

Buna göre deprem bölgesine 1180 konteyner, 294 kamyon, 153 ekskavatör, 11 dozer, 85 beko loder, 12 vinçli kamyon, 39 lastikli yükleyici, 6 paletli yükleyici, 9 mini beko loder, 6 akaryakıt tankeri ve 18 lastikli ekskavatör gönderilecek.

AFAD’dan Sevkiyat Açıklaması

Diğer yandan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı da (AFAD) bölgeye gönderilen yardımlara dair son durumu açıkladı.

AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre depremden etkilenen illere, 360 araç ve 3 bin 361 iş makinesinin sevk edildiği, personel ve araç sevkiyatının gece boyunca devam ettiği belirtildi. Psikososyal destek için bölgeye 4 mobil hizmet merkezi, 1322 personel ve 100 aracın yönlendirildiği aktarıldı.

Ayrıca yardımlar kapsamında bölgeye, 300 bin battaniye, 41 bin 504 aile yaşam çadırı, 101 bin 738 yastık çarşaf, 4 bin 602 mutfak seti, 3 bin 761 ısıtıcı, ısınmak için 4 bin 452 tüp başlığı, 557 konteyner, 747 112 metrekare çadır gönderildiği belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu