Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TOKİ Gelecek Ay 503 Arsanın Satış İhalesini Yapacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 18-19 Temmuz tarihlerinde 28 ilde bulunan arsaların satışa sunulacağını duyurdu.
TOKİ Gelecek Ay 503 Arsanın Satış İhalesini Yapacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), resmi sitesinde yer alan ilana göre 28 ilde 503 arsayı açık artırma ile satışa çıkardı. Konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, akaryakıt istasyonu, depolama alanı, sosyal kültürel tesis ve plansız niteliğindeki arsalara, yüzde 35 peşinat, 48 ay vadeyle sahip olunabileceği açıklandı.

18-19 Temmuz 2023 tarihlerinde, saat 10.30’da iki oturum halinde yapılacak olan açık artırmada, Muhammen bedeli 11.270.290.792 TL olan yaklaşık 2.879.106 metrekare büyüklüğündeki 503 arsa satılacak.

Bu arsaların bulunduğu illerin Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Osmaniye, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak ve Van’da olduğu belirtildi.

TOKİ İstanbul Hizmet Binası ve Ankara Çankaya Bilkent Otel’de gerçekleştirilecek olan ihale ve satış işlemlerine dair detaylara da yer verildi.

Buna göre 48 ay vade ile alınacak olan arsalara KDV muafiyeti tanınacak.

GCM Yatırım Banner

Satışa sunulan arsalar arasında Adana’da konut, Ankara’da konut, ticaret, özel sağlık tesis alanı, Antalya’da konut, ticaret ve yol alanları, İzmir’de turizm, sosyal tesis, günübirlik turizm tesis ve konut, İstanbul’da konut, konut dışı kentsel çalışma alanları ve özel sağlık tesis alanları bulunduğu belirtildi.

Diğer illerdeki arsalardan ise Konya’da küçük sanayi tesis alanları ile et ve süt ürünleri entegre tesis alanları, Kocaeli’nde sanayi depolama alanlarının yer aldığı açıklandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.