Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TOKİ Bir Kez Daha Dolandırıcılara Karşı Uyardı

Milyonlarca vatandaşın başvuruda bulunduğu TOKİ projesi için bir kez daha dolandırıcılık uyarısı yapıldı. İdare, vatandaşları sahtekarlara karşı uyardı...
TOKİ Bir Kez Daha Dolandırıcılara Karşı Uyardı
Yorum

Eylül ayının ortasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan TOKİ projesine ilişkin dolandırıcılık uyarısı yapıldı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), milyonlarca vatandaş için kamuoyu açıklamasında bulundu.

Yapılan yazılı açıklamada, TOKİ’nin ismi ve logosu kullanılarak sahte sosyal medya hesapları ve iletişim numaraları aracılığıyla sahtekarlık ve dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu belirtildi.

İdare tarafından satışa sunulan konutların başvuru toplama, sözleşme imzalama, devir, teslim, tapu gibi işlemlerinin tamamının Halkbankası ve Ziraat Bankasının yetkili şubeleri aracılığı ile yapıldığı anımsatıldı.

Bu işlemlerin başka bir banka şubesi veya şahıs hesapları üzerinden yapılmadığına dikkat çekildi.

Vatandaşlara mağduriyet yaşamamaları için idarenin internet sayfası, çağrı merkezi, onaylı kurumsal sosyal medya hesapları ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemeleri, iş ve işlem yapmamaları için seslenildi.

TOKİ, birkaç hafta önce de vatandaşları dolandırıcılara karşı uyarmıştı. TOKİ açıklamasında, kurum ismi kullanılarak sahtekarlık ve dolandırıcılık girişimleri tespit edildiğini bildirmişti. Proje ile ilgili başvuru, sözleşme gibi işlemlerin Halk Bankası ve Ziraat Bankası aracılığıyla yapıldığı yinelenmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu