Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TOKİ 26 İlde 365 Arsayı Açık Artırma ile KDV’den Muaf Satacak!

TOKİ, 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğünde 365 arsanın 26 şehirde açık artırma ile satılacağını duyurdu. Haberin detayları aşağıda;
TOKİ 26 İlde 365 Arsayı Açık Artırma ile KDV’den Muaf Satacak!
HABER GİRİŞ

TOKİ bugün yazılı bir açıklama yaptı. Bazı arsalara yüzde 25 peşinat 36, 48 ve 60 ay vadeyle sahip olunabileceğini duyurdu. Bu kapsama giren konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, özel okul alanı, akaryakıt istasyonu, günübirlik tesis, oto galericiler sitesi, park ve dinlenme alanları niteliğindeki arsalar olduğu açıklandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yaptığı açıklamada İstanbul, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 26 ilde 365 arsanın açık artırmayla satışa sunulduğunu bildirdi.

Satışların muhammen bedelinin 4 milyar 721 milyon 272 bin 46 lira ve yaklaşık 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki arsalar olduğu kaydedildi.

Açık Artırmalar 2 Ayrı Oturum Şeklinde Yapılacak

365 arsa; Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak ve Van’da açık artırmayla satılacak.

Açık artırmanın 12 Ekim 2022 Çarşamba ve 13 Ekim 2022 Perşembe günlerinde saat 10.30’da iki ayrı oturum halinde yapılacağının bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Açık artırma oturumlarının ise Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirileceği söylendi. Ayrıca internet üzerinden, www.emlakmuzayede.com.tr sitesinden teklif verilebileceği eklendi.

Arsaların alıcılara KDV’den muaf şekilde satılacağına işaret edilerek, yüzde 25 peşinat ile 36, 48, 60 ay vadeyle sahip olunabileceği açıklandı.

İstanbul Başakşehir’de Konut ve Ticaret Alanları

12 Ekim 2022 Çarşamba günü saat 10.30’da yapılacak açık artırmanın Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Uşak, Kayseri ve Konya’da bulunan arsalar için olacağı duyuruldu.

TOKİ’nin açıklamasında 13 Ekim 2022 Perşembe 10.30 ‘da yapılacak olan açık artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Aydın, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Mersin ve Niğde’de bulunan arsaların satışının gerçekleşeceği yer aldı.

Adana Çukurova’da konut, Anakara Çankaya’da konut ve ticaret, Antalya’da konut ile ticaret, Aydın’da turizm tesis alanı, Elazığ’da konut-ticaret alanları satışa sunulan arsalar arasında bulunduğu belirtildi.

İzmir’de ise satışa sunulan arsalar arasında sanayi, yerleşik konut alanı, küçük sanayi sitesi, tarım ve konut alanlarının da bulunduğuna dikkat çekildi. Ayrıca İstanbul Başakşehir’de konut ve ticaret alanlarının satışa sunulduğu kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın