Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Token Kilit Açma İşlemleri 3 Altcoinin Fiyatını Hareketlendirdi

17 ile 20 Mayıs arasında gerçekleştirilecek olan token kilit açma etkinlikleri nedeniyle gözler üç altcoine çevrildi. Fiyatları ne olacak? Detaylar haberde;
Token Kilit Açma İşlemleri 3 Altcoinin Fiyatını Hareketlendirdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasa değerine göre gerçekleştirilen sıralamada ilk 100 içinde yer alan ApeCoin (APE), 1inch Network (1INCH) ve Immutable X‘in (IMX) toplulukları 17 ile 20 Mayıs arasında düzenlenecek token kilit açma etkinliğine hazırlanıyor.

Özellikle APE ve IMX için yaklaşan kilit açma etkinlikleri, varlıkların arzının yüzde 1’inden fazlasının serbest bırakılmasına neden olacak. Dolayısıyla, bu durumun her iki altcoinin fiyatı üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceğine dikkat çekiliyor.

Toplam arzın yüzde 1.6’sını oluşturan ApeCoin, toplam arzın yüzde 0.001’ini oluşturan 1INCH ve 13.6 milyon dolarlık ImmutableX’in kilidi yakın bir zaman içinde açılıyor. Token kilit açma işlemleri, varlığın arzının yüzde 1’inden fazlasının kilidi açıldığında fiyatlarına etki edebilen önemli olaylar olarak biliniyor.

Bu süreçte başta APE olmak üzere etkinlik öncesinde fiyatlardaki yükseliş dikkat çekiyor. İşte detaylar…

APE, 1INCH, IMX için Bu Süreçte Ne Beklenebilir?

En büyük NFT tokenlarından biri olan ApeCoin, 17 Mayıs’ta gerçekleştirilmesi planlandığı üzere bir token kilidi açma etkinliği gerçekleştirecek.

GCM Yatırım Banner

Toplam arzın yüzde 1.6’sını oluşturan 52.7 milyon dolar değerindeki 15.6 milyon APE tokenının kilidi açılacak.

APE için Satış Habercisi Olabilir Uyarısı

Yatırımcıları, token kilidinin açılması için hazırlanırken APE, bir gecede yüzde 2.5 kazanç sağladıktan sonra haber yazımı esnasında 3.43 dolardan işlem görüyor.

APE fiyatının yükselmeye devam etmesi halinde, token kilit açma olayının ApeCoin sahipleri için satış haberi olabileceği uyarısı yapılıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TokenUnlocks

8.944 dolar değerindeki 1INCH tokenların (21.429) kilidinin ise 18 Mayıs Perşembe günü açılması planlanıyor. Ancak 1INCH token arzının yüzde 1’inden daha azının (yüzde 0.001) açılacağına dikkat çekiliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TokenUnlocks

Tokenın toplam arzının yüzde 1’inden daha azını oluşturduğundan, token kilit açma olayının 1INCH fiyatını etkileme olasılığının daha düşük olduğu belirtiliyor.

13 Milyon Dolar Değerinin Üzerinde IMX’in Kilidi Açılacak

Son olarak, 13.6 milyon dolar değerindeki 18 milyon ImmutableX tokenın kilidi 20 Mayıs’ta açılacak. Bu durumda, arzın yaklaşık yüzde 1’inin kilidinin açılması için hazırlanılıyor.

Web3 oyunları tokenı, geçen hafta yüzde 4.2 kayıp verdikten sonra, haber yazımı itibarıyla 0.7375 dolardan el değiştiriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TokenUnlocks

IMX fiyatı, kilidi açılan arz yüzdesinin yüzde 1’den az olduğundan, bu durumdan etkilenmeyebileceği belirtiliyor. Ancak kilidi açılan token miktarının, anahtar eşiğe yakın olması nedeniyle yatırımcıların yine de dikkatli olmalarının altı çiziliyor.

ApeCoin Fiyatı için Uyarılar

ApeCoin fiyatı, Ağustos 2022’de başlayan düşüş trendini sürdürüyor. NFT tokenı şu anda iki uzun vadeli üstel hareketli ortalama olan 50 günlük ve 200 günlük EMA’nın (3.896 dolar ve 4.679 doların) altında işlem görüyor.

Kripto analisti Ekta Mourya, token kilidinin açılmasından sonra bir düşüş olması durumunda APE fiyatının, Ağustos 2022’den bu yana önemli bir destek seviyesi olan 2.874 dolar seviyesine inebileceğini belirtti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Aşağı yönlü hedefin, Kasım 2022’nin en düşük seviyesi olan 2.628 dolar olabileceği konusunda uyardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.