Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TOGG/Karakaş Akıllı Cihaz Pasaportunu Duyurdu

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, akıllı cihaza entegre dijital varlık cüzdanının içinde akıllı cihaz pasaportu ile batarya pasaportunun bulunacağını açıkladı.
TOGG/Karakaş Akıllı Cihaz Pasaportunu Duyurdu
HABER GİRİŞ

Togg Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, Barselona’daki blokzinciri konferansı Avalanche Summit 2023 etkinliğinde yaptığı konuşmada, akıllı cihaza entegre dijital varlık cüzdanının içinde akıllı cihaz pasaportu ile batarya pasaportunun da yer alacağını açıkladı. Söz konusu gelişmeyi duyuran Karakaş, blok zinciri tabanlı akıllı kontratlarla kullanıcılara nasıl fayda sağlayacakları konusundaki çalışmaları da paylaştı.

Karakaş, “Avalanche üzerine geliştirdiğimiz bu cüzdanla kullanıcılar hareket halindeyken dijital varlıklarına erişme, bunları güvenli bir şekilde görüntüleme, saklama ve aktarma, blok zinciri tabanlı oyunları akıllı cihaz üzerinde oynayabilme dahil sınırsız sayıda kullanım senaryosuna sahip oluyor. Şimdi de bu cüzdan içinde ilk kez akıllı cihaz pasaportu ile batarya pasaportunu oluşturuyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

Bu pasaport sayesinde blok zincir üzerinden cihaz parçalarının değişiminin yapılabileceğini, servis bilgileri, tedarik zincirindeki süreçler gibi her türlü bilgiye güvenilir bir şekilde kolaylıkla erişilebileceğini söyledi.

Kullanıcıların parçaların üretildiği yer ve bakım tarihi gibi önemli bilgilerin hepsine anında ulaşabileceğini açıkladı.

Batarya Pasaportu da Kullanıcıların Hizmetine Sunulacak

Dijital varlık içinde batarya pasaportunun da yer alacağını söyleyen Karakaş, “Farasis Energy ortaklığında enerji depolama çözümleri geliştirmek üzere kurduğumuz Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojileri’nin ürettiği bataryaların pasaportunu, elektrikli araçların bataryalarına ilişkin tüm bilgileri içeren bir belge olarak düşünebilirsiniz. Bu belge, bataryanın üretim tarihinden kapasitesine, yaşına ve sağlık durumuna kadar birçok bilgiyi içeriyor.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Bilgilerin blok zincir içinde tutulmasının, bataryanın kökenini doğrulamaya ve izlenebilirlik sağlamaya yardımcı olduğunu belirtti. Bunun yanında karbon emisyonları ve sürdürülebilirlik performansı gibi takip edilmesi gereken konular da izlenebilir hale geldiğini sözlerine ekledi. (Kaynak: AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.