Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Togg ile Paycell Arasında Stratejik İş Birliğine İmza Atıldı

Togg ve Paycell blok zinciri tabanlı yeni nesil dijital varlık teknolojileri konusunda güçlerini birleştirerek stratejik iş birliği yaptı. İşte detaylar;
Togg ile Paycell Arasında Stratejik İş Birliğine İmza Atıldı
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) bugün yaptığı duyuru ile kurucu ortaklarından Turkcell ile yeni bir iş birliğine imza atıldığını belirtti. Yapılan iş birliği kapsamında yeni nesil ödeme platformu Paycell ile yenilikçi ödeme sistemleri ve dijital finansal çözümlerin entegre edileceği söylendi.

Kullanıcıların seyir halindeyken bile ödeme işlemlerini Togg Cüzdan ile yapabileceği kaydedildi. Kredi ve sigorta hizmetlerinden kolay ve güvenli bir şekilde yararlanabilecek.

Yapılan anlaşma ile Togg ve Paycell blok zinciri tabanlı yeni nesil dijital varlık teknolojileri konusunda da şirketlerin güçlerini birleştireceği bildirildi.

İş birliği kapsamında Togg’un dijital ekosisteminde kullanıcılarına sunacağı tüm ödeme hizmetlerini Paycell’in güçlü ve dinamik altyapısıyla sağlanacak.

Ayrıca Togg kullanıcılarının navigasyon sistemi üzerinden söz konusu iş yerlerinde ve elektrikli araç şarj istasyonlarında ödemelerini araçtan inmeye gerek kalmadan halledebileceği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Akıllı Cihaz ile Kullanıcıların Hayatı Kolaylaşacak

Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş’ın iş birliği ile ilgili yorumlarda bulundu. Karakaş, kullanıcının odak alınarak işlerin geliştirildiğine dikkat çekti. Togg’un yeni yaşam alanı haline geldiğini ve akıllı cihaz ile kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için çalışıldığını ekledi.

Karakaş, “Otomobilden fazlası kısmını da kullanıcıya yaşatacağımız bu mobilite deneyimi oluşturuyor. Bu iş birliğini uçtan uca kesintisiz kullanıcı deneyimi hedefimizi gerçekleştirmede önemli kilometre taşlarından biri olarak görüyoruz.” dedi.

Aynı zamanda yapılan ortaklığa da değinerek, Paycell gibi bir teknoloji şirketiyle mobilite ekosisteminin çekirdeğinin kurulması yolunda değerli bir adımın atıldığını vurguladı.

Tüketiciler Tek Bir Sistem ile İşlem Yapacak

Turkcell Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Osman Yılmaz da söz konusu iş birliğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin dijital dünyadaki değişimlere çok hızlı şekilde adapte olduğuna işaret ederek, yatırımların sunulan hizmet ve ürünlerdeki çeşitlilik ile dijitalleşme odağında ele alındığını iletti.

Paycell ile özellikle mobilite dikeyine finans sektörüyle ilgili tüm işlerin danışmanlığı ve otomasyonu ile ilgilenen bir hizmet olan TechFin platform çözümleri ile liderlik edildiğini açıkladı.

Tüketicilerin artık tek bir sistem ve platform üzerinden işlemlerini yapmak istediğini aktaran Yılmaz, bu noktada sektöre yönelik geliştirilen dijital çözümlerle temas noktalarının artırılmasına odaklanıldığını ekledi.

Tüm Finans Araçları Tek Uygulamada

Paycell ve Togg ortaklığı ile yerli üretimin ve teknolojinin gücünün de birleştiğine dikkat çekti. Kullanıcıların otomobile bağlı navigasyon sistemleri ile dijital cüzdan, kart saklama ve sanal POS gibi yerli inovasyon ve hızlı finans çözümleriyle güvenli ve kolay alışveriş yapabileceğini ifade etti.

Osman Yılmaz, “Ayrıca block zincir tabanlı dijital varlık platformunu da Paycell Teknoloji’nin geliştirdiği altyapıyla sunabileceğiz.” dedi.

Paycell’in tüm finansal ihtiyaçlara tek bir uygulamadan erişim için oluşturduğu vizyonu yeni iş birlikleri, inovatif ürün ve servislerle çeşitlendirmeye devam edileceğine dikkat çekildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.