Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TOGG Heyecanı Sürüyor! Pay Sahiplerinden İlk Açıklama Geldi

Yerli otomobil TOGG'da seri üretim başlıyor. Girişimde ortaklığı bulunan şirketler üretim süreci ve hedeflere dair bilgilendirme yaptı.
TOGG Heyecanı Sürüyor! Pay Sahiplerinden İlk Açıklama Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu kısaca TOGG hakkındaki gelişmeleri, hepimiz heyecanla izliyoruz. TOGG’un üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü Açılış Töreni, 29 Ekim’de gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kullandığı ilk araç üretim bandından inerken, 60 yıllık hayal de gerçeğe dönüştürülmüş oldu.

Yönetim kurulu başkanının Rifat Hisarcıklıoğlu olduğu TOGG’da BMC, Turkcell, Anadolu Grubu, Zorlu Holding, TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) ve Kök Grubu gibi şirketlerin ortaklığı bulunuyor.

Pay Sahipleri Üretim Hedeflerini Açıkladı

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda TOGG Gemlik Kampüsü açılışı hakkında açıklamada bulundu.

“Turkcell’in yüzde 23 pay sahibi olduğu Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (“Togg”), Gemlik Kampüsü’nün 29 Ekim’deki resmi açılışı ile birlikte seri üretime hazır hale gelmiştir.” denilen açıklamada sürece dair bilgilendirme yapıldı.

Ticari satışların 2023 yılının Mart ayında başlamasının planlandığı, 2030 yılına kadar toplamda 1 milyon araç üretiminin hedeflendiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

TOGG’un elektrikli araç tasarlayarak, sürdürülebilir bir gelecek yaratmayı hedefleyen geleceğin teknoloji şirketi olduğu, yılda 175 bin üretim kapasitesi ve 4.300 istihdam hedeflediği söylendi.

Benzer açıklamalar yüzde 23 pay sahibi olan Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile AG Anadolu Grubu Holding’den de geldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.