Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Togg CEO’su Karakaş: Mobilitenin Geleceğini İnşa Ediyoruz

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, DTW 2023 etkinliğinde elektrikli otomobil üretim süreçlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Togg CEO’su Karakaş: Mobilitenin Geleceğini İnşa Ediyoruz
HABER GİRİŞ

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, DTW 2023 (Digital Transformation World) konferansında açıklamalarda bulundu. TM Forum’un Kopenhag’da düzenlediği DTW 2023, 180 ülkede telekomünikasyon sektörü için ortak normlar belirleyen ve 850’nin üzerindeki dijital ekosistem paydaşını bir araya getiriyor.

Karakaş, şirketin mobilite ekosistemindeki çalışmalarını ve gelecek hedeflerinden bahsetti. Togg CEO’su, geleneksel OEM tedarikçilerinden blok zinciri kodlayıcılarına kadar iş ortakları ile birlikte mobilitenin geleceğini inşa ettiklerini söyledi.

TM Forum’a üye olan ilk mobilite servis sağlayıcısı ve elektrikli akıllı cihaz üreticisi olduklarının altını öçizen Karakaş, teknolojik gelişmelerin, mega trendlerdeki değişim ve kullanıcı beklentileri otomotiv sektörünü kökten değiştirdiğini söyledi.

Karakaş, otomobillerin artık 4 tekerlekli bir ulaşım aracının ötesinde akıllı bir cihaza dönüştüğünü, akıllı evler, akıllı araçlar ve akıllı telefonlarla bağlanabilen otomobil en sofistike mobil cihaz haline geldiğini ifade etti.

Geleneksel OEM’lerin, telekomünikasyon şirketlerinin sahip olduğu mobilite geçiş sürecini yönetecek bilgi birikimine, telekomünikasyon şirketlerinin ise mobil cihazlar hakkında bilgi birikimine sahip olmadığını belirten Karakaş, “Biz bu iki dünyayı birleştiriyoruz. Kullanıcı odaklı ürün ve hizmetler geliştirerek r iş ortaklarımızla birlikte mobilitenin geleceğini inşa ediyoruz.” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

Karakaş mobilite ekosistemin üç dikeyi olduğunu belirterek, akıllı cihaz T10X, dijital deneyim platformu Trumore, temiz enerji çözümleri Trugo ve Siro ile bir değer ağı ördüklerini ifade etti

Togg CEO’su stratejik iş ortaklıkları ile akıllı şehirlere ve net sıfır geleceğe giden yolda izlenebilirlik ve şeffaflık için kilit öneme sahip olacak blok zinciri tabanlı bir ekosistem için çalıştıklarını vurguladı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın