Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Togg 6 Adet Şarj Cihazını İlk Kez Bolu’da Kurdu!

Togg elektrikli araçlarının seri üretimine az zaman kalmışken şirket bir adım daha atarak şarj cihazlarının ilk kurulumunu gerçekleştirdi. İşte detaylar;
Togg 6 Adet Şarj Cihazını İlk Kez Bolu’da Kurdu!
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin yerli ve milli otomobil markası Togg’un şarj istasyonları için kurduğu şirket Trugo tarafından bugün resmi Twitter hesabından açıklama yapıldı. Türkiye’nin yüksek performanslı ve geniş kapsamlı şarj ağı şirketi açıklamasında toplam 6 adet şarj cihazının Bolu’ya kurulduğunu duyurdu.

Trugo’nun şarj istasyonu üretiminde iş ortaklarından olan Siemens ve Star Charge’in Türkiye’nin 81 ilinde 600’ün üzerinde lokasyonda şarj cihazı kurulumu sağlayacağı söylenmişti. İlk kurulumun ise İstanbul ve Ankara arasındaki en önemli geçiş noktası olan Bolu HighWay Dinlenme Tesisi’ne yapıldığı bildirildi.

Trugo Togg Elektrikli Araç Şarj İstasyonu
KAYNAK: TWİTTER

Cihazlar 180 kW ve 300 kW Gücünde

Tüm elektrikli araç kullanıcılarının bu cihazları çok yakında kullanabileceği aktarıldı. Şu an Bolu’da kurulan şarj cihazlarından dördünün 180 kW, ikisinin ise 300 kW olmak üzere toplamda 6 adet olduğu paylaşıldı.

Trugo’nun iş ortaklarından olan Star Charge, Çinli bir şirket olup ülkedeki en büyük istasyon ağına ve üretici konumuna sahip olduğu biliniyor. Çinli şirketin Togg markasına 180 kW gücünde şarj cihazı ürettiği iletildi.

Üretici ortaklarından olan Siemens ise Trugo için 300 kW (kilowatt) gücünde şarj cihazı üretiyor. Genel merkezi Almanya’da olan Avrupa’nın en büyük teknoloji holdingi Siemens de Togg araçlarına şarj cihazı üretimi sağlıyor.

GCM Yatırım Banner

Şarj Cihazları 81 İlde Kurulacak

Yüzde 100 yenilenebilir enerjiden üretilecek olan şarj cihazlarının Türkiye’nin her şehrinde olacağı, hızlı ve kesintisiz kullanıcı deneyimi sağlayacağı açıklamada yer aldı. Bunlara ek olarak tüm elektrikli araç kullanıcılarının kullanımına açık olacağı da kaydedildi.

Daha öncesinde Trugo’nun yaptığı açıklamada Togg kurucu ortakları arasında Türkiye’nin Manisa merkezli Zorlu Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren şirket Vestel’in de olduğunu duyurmuştu.

Togg elektrikli otomobilinin şarj cihazları trafik yoğunluğuna bağlı olarak 25 ve 50 kilometre aralıkla Türkiye’yi uçtan uca kapsayacak. Yapılan açıklamada Vestel’in ise Trugo’ya özel 180 kW gücünde şarj cihazı ürettiği ve cihazların kurulum için hazır olduğuna dikkat çekilmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.