Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tofaş Hisseleri Üretime Ara Verilmesiyle Ekside Seyrediyor

Tofaş Bursa Fabrika'sında yıl sonu envanter sayımı ve bakım çalışmaları nedeniyle üretime ara verdiğini açıklarken, hisseleri negatif seyrediyor.
Tofaş Hisseleri Üretime Ara Verilmesiyle Ekside Seyrediyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası Anonim Şirketi, dün akşam Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Bursa Fabrikası ile ilgili bildirim gönderdi.

Yapılan açıklamaya göre; şirketin Bursa Fabrikasında yıl sonu envanter sayımı ve üretim hatlarında yapılacak planlı bakım ve yatırım çalışmaları nedeniyle üretime geçici olarak ara verildi. 1 Ocak 2022 ile 9 Ocak 2022 tarihleri arasında fabrikada üretim gerçekleşmeyecek.

Tofaş fabrikasının 10 Ocak 2022 tarihinde üretime yeniden başlayacağını açıklarken, envanter, onarım, yenileme için gerekli personelin görevlendirildiğini bildirdi. Üretime ara verilmesinin genel üretim çalışmalarına etkisinin beklenmediği de ifade edildi.

Bu gelişmeler yaşanırken Tofaş hisseleri (TOASO) TSİ 12:35 sularında %0,45 oranında ekside 77,20 liradan işlem görmeye başladı.
Tofaş Hisseleri Yüzde 0,45 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 17 Aralık’ta 99,70 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. Borsada görülen genel düşüşle birlikte gerileyen hisseler, 23 Aralık’ta 63,2 liraya kadar indi. Buradan bir toparlanma performansı kaydeden Tofaş hisseleri, dünkü işlemlerde 78,5 liraya kadar yükselmeyi başardı.

Tofaş hisseleri dünkü işlemleri 77,5 liradan tamamladıktan sonra bugüne yükselişle 77,65 liradan başladı. Açılışın hemen ardından 78,8 liraya kadar tırmanan hisseler bir haftanın en yükseğini kaydetti. Ancak hisseler bu noktadan gerilemeye başladı ve 77 lira sınırında seyretti.

GCM Yatırım Banner

Hisselerde aşağı yönlü eğilimin devam etmesiyle birlikte 76,16 ve 75,18 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 78,46 ve 79,78 liradaki direnç noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %8,17 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %11,64 oranında gerileme gören hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %150,40 oranında daha yüksek bir seviyeden alıcı buluyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın