Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TÖDEB Konteyner Kent Kurmak için Herkesi Desteğe Çağırıyor

TÖDEB, depremzedelerin barınma ihtiyacına yönelik konteyner kent kampanyası başlattı. TÖDEB Başkanı, herkesi kampanyayı desteklemeye davet etti.
TÖDEB Konteyner Kent Kurmak için Herkesi Desteğe Çağırıyor
HABER GİRİŞ

10 ili etkileyen deprem felaketinde yaraları sarmak için çalışmalar sürüyor. Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (TÖDEB) de depremzedelerin barınma ihtiyacına yönelik kampanya başlattı.

Kayıtlara göre toplam 6 bin 444 binanın yıkıldığı deprem bölgesinde afetzedeler için konteyner kent kurmak üzere bağış kampanyası duyuruldu. TÖDEB Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Bilgetekin, yapılan yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle derin bir üzüntü içindeyiz. Hayatını kaybedenlere rahmet, yakın kaybı yaşayanlara baş sağlığı diliyoruz. Yaralı afetzedelerimizin en yakın zamanda iyileşmesini, enkaz altında olan vatandaşlarımızın ise bir an evvel kurtarılabilmesini ümit ediyoruz.”

TÖDEB Konteyner Kent kurmak üzere başlatılan bağış kampanyasıyla elde edilen nakdi desteklerin tümünün, ilgili konteyner kentin kurulması ve afetzede halkımızın yararına tahsis edilmesi için kullanılacağı aktarıldı.

Bu bağlamda, ilgili kurumlarla gerekli protokoller ivedilikle yapılarak, sağlanan nakdi bağış desteğinin amaca yönelik kullanılması güvence altına alınacaktır. Bilgetekin, ”Başta üye kuruluşlarımız olmak üzere, herkesi bu kampanyayı desteklemeye davet ediyoruz.” ifadeleriyle çağrıda bulundu. ”Gün, BİRLİK günü!” mesajı dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Bugün edinilen bilgiler depremin dördüncü gününde Gaziantep’in Islahiye ilçesinde ilk etapta 500, toplamda 15 bin konteyner kurulumu yapılacağını gösterdi. Aynı zamanda dün Kalyon Holding’in de Gaziantep’in İslahiye ilçesine 3 bin kişilik konteyner kent kurmak için harekete geçtiği duyuruldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.