Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TOBB’un Ekim’de Onayladığı Sanayi Kapasite Raporu Yüzde 3,6 Arttı

TOBB, Ekim ayında onaylanan sanayi kapasite raporunun sayısını paylaştı. En çok rapor düzenlenen il İstanbul oldu. Detaylar haberde...
TOBB’un Ekim’de Onayladığı Sanayi Kapasite Raporu Yüzde 3,6 Arttı
Yorum

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekim ayı sanayi kapasite raporunu yayımladı. Ekim 2022’de onaylanan kapasite raporu sayısı yıllık bazda yüzde 3,6 artarak 4 bin 715 oldu.

Bu yılın ilk on ayında onaylanan kapasite raporu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,4 arttı. Rapor sayısı 45 bin 416’ya yükseldi.

TOBB’un yayımladığı rapora göre toplam çalışan sayısı Ekim ayında yıllık bazda yüzde 9,6 artarak 3 milyon 835 bin 855 oldu. Bu rakam geçen yıl Ekim ayında 3 milyon 501 bin 383 olarak kaydedildi.

Eylül’de ayında onaylanan kapasite raporu yıllık bazda yıllık bazda yüzde 8,8 artarak 4 bin 736 adede yükselmişti. Bu yılın ilk 9 ayında onaylanan sanayi kapasite raporu sayısı ise geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 9 artış gerçekleşmişti.

Raporda Ekim ayında en çok kapasite raporu düzenleyen ilk 10 il açıklandı. Buna göre ilk sırada İstanbul gelirken sonrasında Ankara, Bursa, İzmir, Konya, Gaziantep, Kocaeli, Adana, Tekirdağ ve Manisa geldi.

TOBB Ekim Ayı En Çok Rapor Düzenlenen İlk 10 İl
Kaynak: TOBB

TOBB sanayi veri tabanındaki aktif kapasite raporlarının toplam sayısı Ekim’de yıllık bazda yüzde 12 artarak 94 bin 284 oldu. Geçen yıl Ekim ayında 84 bin 177 olarak kayda geçti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu