Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TOBB’dan İş Dünyası Konut Seferberliği Kampanyası

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Maraş merkezli afetten etkilenen depremzedelere yönelik İş Dünyası Konut Seferberliği kampanyasını başlatacaklarını duyurdu. Detaylar haberde...
TOBB’dan İş Dünyası Konut Seferberliği Kampanyası
Son Güncelleme: 
Yorum

Maraş merkezli depremler nedeniyle bölgeye yardımlar devam ediyor. Konuya yönelik Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan konuya yönelik açıklama geldi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, İkiz Kuleler’de düzenlenen basın toplantısında konuştu. Toplantıda TOBB Yönetim Kurulu üyeleri ve Türkiye Sektör Meclis başkanları da yer aldı.

“İş Dünyası Konut Seferberliği Kampanyasını Başlatıyoruz”

Hisarcıklıoğlu, depremler nedeniyle “İş Dünyası Konut Seferberliği” kampanyasını hayata geçirmeyi kararlaştırdıklarını duyurdu.
Deprem sonrasında bugüne kadar 6 uçak, 7 gemi ve 4 bin 157 tır ve 725 kamyon yardım malzemesiyle yaklaşık 5 bin 699 çadır, 1418 konteyner, 551 iş makinesi ve mobil vincin bölgeye sevk edildiğini söyledi.

Deprem bölgesinde yapılacak konutlarda kullanılacak malzemeler için fiyat sabitleme taahhüdünde bulunduklarına dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, bölgenin yeniden kalkınması için 4 proje başlattıklarını kaydetti.

İş dünyasına ve hayırseverlere çağrıda bulunan Hisarcıklıoğlu, bölgenin toparlanması için öncelikle kalıcı ve sağlam konutlara ihtiyaç olduğunu söyledi. ‘İş Dünyası Konut Seferberliği’ kampanyası hakkında konuşan Hisarcıklıoğlu, depremzedeler için kalıcı konutlar inşa edeceklerini söyledi.

” İş Dünyamızı ve Hayırsever Vatandaşlarımızı Bu Seferberliği Davet Ediyoruz”

TOBB Başkanı şu açıklamada bulundu:

“Tüm kaynaklarımızı bu hayırlı işe seferber ediyoruz. 1 milyar lira nakit vererek kampanyayı başlatıyoruz. Buradan tüm iş dünyamızı ve hayırsever vatandaşlarımızı da bu seferberliğe davet ediyoruz. Unutmayalım ki, bizler el ele verdiğimizde, aşamayacağımız zorluk yoktur. Gün, bir olma, beraber olma, kenetlenme günüdür. Gün birlik olma günüdür. Kampanya sloganımızda da ifade ettiğimiz gibi, gelin hep birlikte ‘El Verin Ev Yapalım.’ Vereceğiniz destekle, depremzedelerin yarınlarına umut olalım.”

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu