Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TOBB Kasım Ayında Kapanan Şirket Sayısını Açıkladı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kasım ayında kurulan ve kapanan şirket sayısını açıkladı. Yılın 11'inci ayına yönelik raporu paylaştı. Detaylar haberde...
TOBB Kasım Ayında Kapanan Şirket Sayısını Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Kasım dönemine ilişkin kurulan ve kapanan şirketleri açıkladı. Ekim ayında kurulan şirket sayısı yıllık bazda yüzde 10,6 azalırken, kapanan şirket sayısı yıllık bazda yüzde 31,7 artmıştı. Kasım ayında kurulan şirket sayısı yıllık bazda yüzde 21 azalırken, kapanan şirket sayısı ise yüzde 46,7 oranında arttı.

Söz konusu dönemde kurulan şirket sayısı aylık bazda yüzde 6,5 azalırken, kapanan şirket sayısı ise yüzde 7,6 arttı.

Böylece Kasım ayında kurulan şirket 10 bin 403, kapanan şirket sayısı 2 bin 417 olarak kayda geçti.

Kasım ayında kurulan ticari işletme sayısı yıllık bazda yüzde 31,3 oranında azalırken, kurulan kooperatif sayısı yüzde 27,5 arttı.

Kapanan Ticari İşletme Sayısı  Yüzde 400’den Fazla Arttı

Kapanan ticari işletme sayısı Kasım’da geçen yılın aynı ayına göre yüzde 294 oranında artarken, kooperatif sayısı yüzde 20,8 azaldı. Kurulan ticari işletme sayısı aylık bazda yüzde 9 artarken, kurulan kooperatif sayısı yüzde 18,8 oranında azaldı.

GCM Yatırım Banner

Kapanan ticari işletme sayısı aylık bazda yüzde 473,7 artarken, kapanan kooperatif sayısı yüzde 5,9 azaldı. Yılın ilk 11 ayında geçen yılın aynı dönemine göre kurulan şirket sayısı yüzde 7,3 azalırken, kapanan şirket sayısı yüzde 7,2 arttı.

Kurulan kooperatif sayısı yüzde 67,5 artarken, kapanan ticari işletme sayısı yüzde 44,7 arttı. Kasım ayında Tunceli ve Ardahan’da şirket kuruluşunun gerçekleşmediği aktarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın