Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TOBB Duyurdu: Konut Seferberliği Başlıyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, depremden etkilenen bölgeler için kalıcı konut kampanyası başlatıyor. Detaylar haberde;
TOBB Duyurdu: Konut Seferberliği Başlıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ardından Türkiye’nin dört bir yanından deprem bölgesindeki yaraların sarılması adına yardımlar gelmeye devam ediyor. Depremin ilk gününden itibaren çeşitli kampanyalarla bölgeye destek olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yeni bir destek kampanyasının duyurusunu yaptı.

1.8 milyon işletmenin temsilcisi konumundaki TOBB, deprem bölgesine kalıcı konut kampanyasını başlatmak için harekete geçtiğini duyurdu.

TOBB, Kalıcı Konut Kampanyasını Duyurdu

İş dünyasının ve hayırseverlerin katılımıyla, deprem bölgesine kalıcı konut yapma kampanyasının başlatıldığının belirtildiği açıklamada tüm iş insanları, sektörel dernekler, iş dünyası kuruluşları, kadın ve genç girişimciler ile hayırseverler, konut kampanyasına destek olmaya davet edildi.

Açıklamada, söz konusu yardım kampanyasına, bir bina ya da bir konut bedeli ile katılım sağlanacağı gibi vatandaşların kendi olanakları çerçevesinde bir tutarla da katkıda bulunabileceği kaydedildi.

Kampanyanın detayları ve kampanyaya nasıl katkı verileceğinin yakında belli olacağının belirtildiği açıklamanın devamında “Bu büyük felaketin üstesinden hep birlikte geleceğiz. Yaralarımızı hep birlikte saracağız. Gün birlik olma günü” mesajı verildi.

GCM Yatırım Banner

TOBB’un resmi sosyal medya hesaplarından da kampanya ile ilgili bilgiler verildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @TOBBiletisim

İş dünyası konut seferberliği başlıklı paylaşımda “Çağrımız tüm iş dünyasına ve hayırseverlere. El birliği ile depremzede vatandaşlarımızı yuvalarına kavuşturalım. Konut seferberliğinin detaylarını çok yakında açıklayacağız. Gün birlik olma günü” ifadelerine yer verildi.

Deprem Bölgesine Yardımlar Sürüyor

Büyük bir seferberlik, vatanseverlik duygusu ile camia olarak bölgeye yardımlara devam edildiğini belirten TOBB, bugüne kadar deprem bölgesine ulaştırmış oldukları yardımlarla da ilgili bilgi verdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @TOBBiletisim

AFAD koordinasyonunda devam eden yardım kampanyası kapsamında, 15 Şubat tarihi itibarıyla, 3312 tır ve 553 kamyon yardım malzemesi, 41 tır çadır, 777 konteyner, 141 seyyar mutfak, 551 iş makinesi ve vincin deprem bölgesine ulaştırıldığı bilgisi verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.