Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TOBB Deprem için Yardım Alarmı Verdi

Deprem için kriz masası kuran TOBB, ülke genelinde yardım kampanyası başlattı. Afet bölgelerine ulaştırılması gereken malzeme ve araçlar yola çıktı.
TOBB Deprem için Yardım Alarmı Verdi
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş’ta dün meydana gelen ve 9 ile yayılan depremin yarattığı hasar ve travma büyük oldu. Tüm Türkiye’nin kenetlendiği felakette deprem ateşinin düştüğü Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Malatya, Kilis ve Hatay’a yardımlar sürüyor.

Son yardım açıklaması, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) geldi. Deprem için kriz masası ve yardım kampanyası oluşturduğunu duyuran TOBB, 10 il için insani yardım malzemeleri gönderdi.

Dün itibarıyla gıda, su ve ihtiyaç malzemesinin taşındığı 87 TIR, giysi ve battaniyenin olduğu 59 TIR yola çıktı.

Enkaz altında kalan vatandaşları kurtarmak için en çok ihtiyaç duyulanlar arasında olan 40 iş makinesi ve vinç gönderildi.

Depremzedeler için 23 bin 923 ısıtıcı, 40 jeneratör ve 65 konteyner bölgeye ulaştırıldı. Malzeme yardımlarının yanı sıra nakdi yardım kampanyasının da başlatıldığı açıklandı.

GCM Yatırım Banner
TOBB Deprem Yardım Açıklama
Kaynak: Twitter

TOBB’dan yapılan açıklamada, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile eşgüdümlü hareket edildiği belirtildi.

365 oda ve borsa ile firmaların ayni yardımlarda bulunduğu, gerekli malzeme ve iş makinelerinin deprem bölgelerine sevk edildiği aktarıldı.

TOBB’da kurulan kriz masasından koordine edilen yardımlara ilişkin yapılan açıklama şöyle:

“TIR’larda, deprem bölgesinden gelen talepler kapsamında jeneratör, iş makinesi, çadır, tüplü soba, ısıtıcı, battaniye, hazır yemek, konserve, sandviç, paket ekmek, kaban, bisküvi türleri, aydınlatma malzemeleri, kahvaltı paketleri, bebek maması, bebek bezi, yatak, yorgan, mont, ayakkabı, giyim eşyası, su, süt, bakliyat, gıda ürünleri, hijyen ve temel ihtiyaç malzemeleri bulunuyor.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.