Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TOBB Başkanı: Firmalar Finansmana Erişimde Zorluk Yaşıyor

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, reel sektördeki firmaların finansmana erişimde zorluklar yaşadığına dikkat çekti. Detaylar geliyor...
TOBB Başkanı: Firmalar Finansmana Erişimde Zorluk Yaşıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “TOBB Türkiye Ekonomi Şurası” etkinliğinde açıklamalarda bulundu. KOBİ kredilerin artması gerektiğini vurguladı.

Hisarcıklıoğlu, reel sektör firmalarının son dönemde finansmana erişimde büyük zorluklar yaşadığını belirterek, “Özellikle KOBİ kredilerinin reel olarak artmaması, zincirleme etkiyle ülkenin ve sektörlerin tamamına olumsuz yansıyor.” açıklamasında bulundu.

TOBB Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlatılan ekonomi şuralarının, kamu ile özel sektörün bir araya geldiği, sıkıntıları ve önerilerini doğrudan icra makamına iletebildiği çok önemli bir platform olduğunu söyledi.

Hisarcıklıoğlu ekonomide deneyimli isimlerin iş başında olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Hep birlikte ekonomiyi daha sağlam temellere kavuşturacağımıza inanıyoruz.” diye konuştu.

Reel sektör firmalarının son dönemde finansmana erişimde büyük zorluklar yaşadığının altını çizen Hisarcıklıoğlu, KOBİ’lere destek verilmesi ve uygun finansman imkanlarına ulaşmalarını sağlanması gerektiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Hisarcıklıoğlu, sanayi arazilerinin kapasitesinin en az 2 katına çıkarılmasına ilişkin bir master plan hazırlanması gerektiğini ve böylece sanayicilerin kısıtlı sermayesini daha verimli alanlarda yatırım yaparak değerlendirebileceğini belirtti.

‘İş Dünyası Üretmeye Hazır’

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, iş dünyasının her şeyden önce öngörülebilirlik istediğini geleceğe dair yol haritası beklediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz’ın liderliğinde hazırlanan Orta Vadeli Program’ı yakından takip ettiklerini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Biz, koşmaya, çalışmaya, üretmeye hazırız. Allah’ın izniyle tüm sıkıntıları aşacak, yola devam edeceğiz. Ülkemizi daha güçlü, daha zengin, daha müreffeh yapmak için üretmeyi, emek vermeyi sürdüreceğiz.” açıklamasında bulundu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.