Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TOBB Açıkladı! Sanayi Kapasite Raporu Sayısı Mart’ta Arttı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, bugün yayımladığı raporda Mart'ta sanayi kapasite raporu sayısında artış olduğunu açıkladı. Detaylar haberde...
TOBB Açıkladı! Sanayi Kapasite Raporu Sayısı Mart’ta Arttı
Son Güncelleme: 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Mart 2023 dönemine ilişkin sanayi kapasite raporunu açıkladı. Buna göre söz konusu dönemde onaylanan sanayi kapasite raporu sayısı yıllık bazda yüzde 27,6 artarak 4 bin 898 adet oldu.

TOBB Şubat’ta onaylanan sanayi kapasite raporunun yıllık bazda yüzde 11 azalarak 3 bin 838 adede gerilediğini açıklamıştı. Mart’ta sanayi veri tabanındaki aktif kapasite raporlarının toplam sayısı yıllık bazda yüzde 9,5 artarak 96 bin 613 olarak kayıtlara geçti.

Mart Ayında En Çok Kapasite Raporu Düzenlenen İlk 10 İl
Kaynak: TOBB

TOBB raporuna göre Mart ayında en çok kapasite raporu bin 327 ile İstanbul’da düzenledi. Sonrasında sırayla 388’le Ankara, 350 ile İzmir, 315’le Bursa, 240 Konya, 215’le Kocaeli, 167’yle Gaziantep, 115’le Tekirdağ, 113 ile Kayseri, 105 ile Adana geldi.

Aktif kapasite raporlarına göre toplam çalışan sayısı Mart’ta yıllık bazda yüzde 7,2’lik artışla 3.926.023’e yükseldi. Geçen yıl Mart ayında toplam çalışan sayısı 3.661.251 olarak kayıtlara geçmişti.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu