Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TMSF’den Önemli Karar! Bankada Parası Olanlar Dikkat

TMSF, sigortaya tabi mevduat ve katılım fon tutarını 400 bin TL’den 650 bin TL’ye yükseltti. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. 
TMSF’den Önemli Karar! Bankada Parası Olanlar Dikkat
HABER GİRİŞ

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanlığı, aldığı yeni kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında duyurdu. 07.12.2023 tarihli karara göre TMSF’nin Sigortaya Tabi Mevduat ve Katılım Fonları ile TMSF Tarafından Tahsil Olunacak Primlere Dair Yönetmelik’in 4’üncü maddesinin ikinci fıkrası çerçevesinde değişiklik yapıldı.

Yapılan değişiklik ile beraber halihazırda 400 bin TL olan sigortaya tabi mevduat ve katılım fonu tutarı, 2024 takvim yılı başından geçerli olmak üzere 650 bin TL olarak belirlendi.

Bu karar 25.11.2023 tarihli ve 32380 sayılı Resmi Gazete’de ilan edilen yeniden değerleme oranı dikkate alınarak belirlendi.

TMSF’den Önemli Karar!
Kaynak: Resmi Gazete

Bankada parası olanları yakından ilgilendiren bu adımla birlikte, eğer bankanız iflas ederse paranın 650 bin TL’ye kadar olan kısmı, devlet garantisinde olduğu için mudilere ödemesi yapılacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın