Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TMSF ve Yönetimindeki Şirketlerden AFAD’a 102 Milyon TL Yardım

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ve yönetimindeki şirketlerin, deprem bölgesindeki ihtiyaçlar için AFAD ve Kızılay ile iş birliği içinde çalıştığı belirtildi. Detaylar haberde;
TMSF ve Yönetimindeki Şirketlerden AFAD’a 102 Milyon TL Yardım
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ve kurum yönetimindeki şirketlerin deprem bölgesindeki acil ihtiyaçlara destek olmak üzere, ilk günden itibaren AFAD ve KIZILAY iş birliğiyle çalışmalarını sürdürdüğü duyuruldu. Yardım faaliyetlerinin kesintisiz olarak devam etmekte olduğu bildirildi.

Yapılan açıklamada, nakdi olarak AFAD’a 102 milyon Türk lirası yardımda bulunulduğu belirtildi.

TMSF Deprem Yardımları Hakkında Bilgi Verdi

Bunun dışında Koza Altın bünyesindeki iş makineleri ve tecrübeli madencilerden arama kurtarma ekip ve ekipmanlarının bölgeye sevk edildiği; Aydınlı Grup bünyesindeki şirketlerden kadın, erkek ve çocuklar için başta kışlık kıyafet, mont, kaban, kazak, eldiven, bere, termal içlik gibi yaklaşık 120 bin adet ihtiyaç malzemesinin bölgeye gönderildiği ifade edildi.

Erciyes Anadolu Grubu bünyesindeki şirketlerden toplamı 60 bin adedi bulan yatak, yorgan, yastık, battaniye ve ısıtıcının bölgeye intikal ettirildiğinin de belirtildiği açıklamada, Naksan Holding bünyesindeki iki fabrikanın, çalışan ve yakınlarından oluşan yaklaşık 1500 depremzedeyi barındırmakta olduğu bilgisi verildi.

Bunların haricinde jeneratörler, akaryakıt, tüp, su tankları, seyyar tuvaletler, powerbank, ekmek ve kuru gıda gibi acil ihtiyaçlar ve temel yaşam malzemelerini içeren 60 tır malzemenin deprem bölgesine ulaştırıldığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @tmsftr

Kızılay İş Birliğiyle Günlük 40 Bin Kişiye Yemek

Açıklamanın devamında Kızılay iş birliğiyle Akyaka Park AVM tarafından günlük 30 bin kişiye yemek vermek için Gaziantep’te iki adet seyyar mutfağın faaliyete geçirildiği bildirildi.

Ayrıca, Koza Grubu tarafından Kahramanmaraş/Türkoğlu’nda ve Erciyes Anadolu Grubu Kahramanmaraş’ta, Aydınlı Grubu Hatay/Kumlu’da 3 seyyar mutfakla yaklaşık 10 bin kişiye üç öğün sıcak yemek teminine başlandığı bilgisi verildi.

Açıklamanın son kısmında ise “Deprem sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara şifa dileklerimizle kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadelerine yer verildi.

Depremde Can Kaybı Artıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son açıklamasında, depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 17 bin 406’ya yükseldiğini, yaralıların sayısının ise 71 bin 866’ya çıktığını belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.