Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TMSF Yönetimindeki Şirketlerin Piyasa Değeri 55 Milyar TL’ye Ulaştı

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, bünyelerindeki şirket sayısının 933’e ve bunların piyasa değerinin 55 milyar liraya ulaştığını söyledi.
TMSF Yönetimindeki Şirketlerin Piyasa Değeri 55 Milyar TL’ye Ulaştı
HABER GİRİŞ

Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal yaptığı açıklamada, TMSF bünyesindeki 933 şirketin piyasa değerinin 55 milyar liraya ulaştığını söyledi. Aydınlı Grup’un 2018 performansı, 2019 hedefleri ve 2023 yılı vizyonunun paylaşıldığı programa katılan Gülal, 2017 yılının Ocak ayından bu yana TMSF kayyumluğunda yönetilen Aydınlı Grup’un hem karlılık hem de ciroda tarihinin en büyük başarısını yakaladığını belirtti.

Yapılan toplantıya TMSF Fon Kurulu Üyesi Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Sarı ve Aydınlı Grup Üst Yöneticisi Mustafa Erbey’in yanında bazı tedarikçi ve müşteriler de katıldı.

TMSF Başkanı Gülal, piyasa değeri 55 milyar lirayı bulan şirketlere milli servet gözüyle baktıklarını söyledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Aydınlı Grup CEO’su Mustafa Erbey ise yaptığı konuşmada Türkiye’nin demografik özellikleri, ekonomisi ve Avrupa pazarı içindeki konumu itibarıyla yatırımcılar açısından cazip olduğunu dile getirdi.

Üretim ve ihracatı asıl basamaklar olarak kullanarak, katma değer yüksek üretime ağırlık verilmesi ve istikrarlı büyümelerini sürdürmeyi istediklerini belirten Erbey, amaçlarının üretmeye ve yaratmaya çalışmak olduğunu ifade etti. Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın önemli oyunculardan biri olduğunu belirterek, 2018 yılını toplamda 618 mağaza ile kapatmaya hazırlandıklarını anlattı.

185 milyon Euro borçla devralınan Aydınlı Grup’un iki yılda 50 milyon Euro borcu ödendi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bu ay sonunda TSMF’nin desteğiyle 10 milyon Euro daha borç ödeneceğini söyleyen Erbey, verimlilik, teknolojik altyapı, insan kaynağına yönelik yatırımlar ve organizasyon ile başarılı finansal sonuçlara ulaştıklarını sözlerine ekledi. Şirketlerin faaliyet gösterdiği alanlarda başarılı sonuçlar elde ederek ülkemize döviz kazandırmaya devam ettiklerini anlatan Aydınlı CEO’su, başarılarının ihracat rakamlarına da yansıdığını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

2018 yılını bir önceki yıla göre %52’lik artışla 378 milyon liralık ihracatla kapatmayı hedeflediklerini ve artan mağaza sayısı ve istihdam ile ülkemize katkı sağlamaya devam edeceklerini sözlerine ekledi. TMSF Fon Kurulu Üyesi Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Sarı ise gurubun piyasa değerinin 14 milyar lirayı bulduğunu, ekonomi ve ihracat alanındaki başarıların artarak devam edeceğini dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.