Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TMSF Royal Halı’yı Tekrardan Satışa Çıkardı

TMSF, 8 yılıdır kayyım olarak görev yaptığı Royal Halı'yı tekrardan satışa çıkardığını duyurdu. Detaylar haberde...
TMSF Royal Halı’yı Tekrardan Satışa Çıkardı
Yorum

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), kayyım olarak atandığı Royal Halı İplik Tekstil Mobilya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ni satışa çıkardığını duyurdu.

TMSF tarafından yapılan açıklamaya göre ihale 24 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak. İhaleye en son teklif ise 23.05.2023 saat 16.00’da verilecek.

İhale kapalı zarfla verilen mali tekliflerin açılması ile başlayacak, açık artırmaya katılmaya hak kazananların listesi oluşturulduktan sonra açık artırma aşamasına geçilecek.

Bunun yanında İhaleye katılabilmek için sunulması gereken teminat tutarı 77.300.000 TL. Royal ve Atlas Halı Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün muhammen bedeli ise 773.000.000 TL. İhalenin bedeli bağımsız değerleme şirketi KPMG tarafından belirlendi.

Teklif peşin bedel olarak Türk Lirası cinsinden verilecek. Kurulun ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesine karar vermesi halinde pazarlık, 26.05.2023 tarihinde saat 11:00’da yapılacak.

Royal Halı, Naksan Grubu şirketlerine ait. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yer alan Naksan Grubu’nun şirketleri 2016 yılında kayyıma devredilmiş, sonrasında mülkiyetleri Hazineye aktarılmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu