Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TMSF Duyurdu! İki Şirketi Satışa Çıkardı

TMSF'nin Resmi Gazete'de yer alan ilanına göre Erciyes Çelik Halat ve Bizim Menkul Değerler A.Ş.’nin payları satışa çıkarıldı. Detaylar haberde...
TMSF Duyurdu! İki Şirketi Satışa Çıkardı
HABER GİRİŞ

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) Erciyes Çelik Halat Tel Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ve Bizim Menkul Değerler A.Ş.’nin paylarının satışına yönelik ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre Erciyes Çelik Halat Tel Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yüzde 27,49 oranındaki paylarının kapalı teklif isteme ve açık artırma yöntemiyle birlikte uygulanması suretiyle satışa sunulduğu not edildi.

Erciyes Çelik’in yüzde 72 oranındaki payının HES Hacılar Elektrik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ait olduğu aktarıldı.

Muhammen bedelin 22 milyar TL olduğu not edildi. İhaleye katılım teminatının ise 1 milyar TL olduğu bildirildi. Konuya yönelik son teklifin 26.08.2024 tarihinde saat 16.30’a kadar kapalı zarf şeklinde verileceği not edildi.

Bizim Menkul Değerler A.Ş.’nin yüzde 100 oranındaki paylarının açık artırma suretiyle satışa sunulduğu not edildi.

GCM Yatırım Banner

Muhammen bedelin 380 milyon TL olduğu bildirildi. İhaleye katılım teminatının 19 milyon TL olduğu bildirildi. Konuya yönelik son teklifin 12.08.2024 tarihinde saat 16.30’a kadar kapalı zarf şeklinde verileceği aktarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın