Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TMSF Duyurdu! Akfel Gaz Grubu Satışa Çıkarıldı

TMSF, kayyım olarak atandığı Akfel Gaz Grubu Hisseleri Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nü satışa çıkardığını duyurdu. Detaylar haberde...
TMSF Duyurdu! Akfel Gaz Grubu Satışa Çıkarıldı
HABER GİRİŞ

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Akfel Gaz Grubu Hisseleri Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nü satışa çıkardı. TMSF’nin satış ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre TMSF, şahsi malvarlığına/hissesine kayyım olarak atandığı şirketlerin, Akfel Gaz Sanayi ve Ticaret A.Ş., Enerco Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Avrasya Gaz A.Ş.’de bulunan hisselerinden Fon Kurulu Kararı ile oluşturulan ve satışına karar verilen Akfel Gaz Grubu Hisseleri Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nü satışa çıkardığını duyurdu.

İhalenin kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanacağı bildirildi.

Akfel Gaz Grubu Hisseleri Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün muhammen bedelinin 500 milyon TL olduğu kaydedildi.

İhaleye katılacak kişilerin 50 milyon TL nakit teminat yatırması gerektiği ifade edildi. Bunun yanında ihaleye en geç teklifin 23.05.2023 günü saat 16:00’a kadar verilebileceği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Satışa yönelik ihalenin 24.05.2023 tarihinde, saat 15.30’a kadar gerçekleşebileceği kaydedildi.

TMSF, bu gelişmelerin öncesinde dün Adabank A.Ş.’deki hisselerini satışa çıkardığını duyurdu. Muhammen bedelinin 210 milyon TL olduğu belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.