Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TMO Uyardı! Dolandırıcılara Dikkat!

TMO, kurum yöneticilerinin adı kullanılarak depremzedelere yardım isteyen dolandırıcılara karşı uyardı. Detaylar haberde...
TMO Uyardı! Dolandırıcılara Dikkat!
Yorum

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, kurum yöneticilerinin adı kullanılarak dolandırıcılık yapılmaya çalışanlara karşı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile uyarıda bulundu.

TMO, Twitter hesabından yaptığı açıklamada son günlerde kurum yöneticilerinin adı kullanılarak, bazı firmaların telefonla arandığı ve bu firmalardan depremzedelere tekerlekli sandalye alımı ve benzer gerekçelerle para talep edildiği bilgisinin alındığını kaydetti.

Açıklamada yapılan aramaların hiçbir şekilde kurumla ve yöneticilerle ilgisi olmadığı bildirildi. Bunların tamamen firma ve iş insanlarını dolandırmaya yönelik olduğunu ifade etti.

TMO Dolandırıcı Uyarı
Kaynak: Twitter

TMO, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Kurumumuz tarafından tespit edilen bu tarz girişimlere karşı cumhuriyet başsavcılıkları nezdinde gerekli suç duyurusunda bulunulmuş olup söz konusu benzer aramalara karşı dikkatli olunmalı ve hiçbir şekilde itibar edilmemelidir.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu