Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TMB Başkanı: Türkiye Ekonomisinin Yüzde 3,8 Büyümesi Sevindirici

TMB Başkanı Eren, büyüme ikinci çeyrek büyüme rakamlarına yönelik konuşarak bunun sevindirici olduğunu söyledi. Detaylar haberde...
TMB Başkanı: Türkiye Ekonomisinin Yüzde 3,8 Büyümesi Sevindirici
Yorum

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) bugün 2023 yılı 2. Çeyrek dönemsel gayrisafi yurt içi hasıla verilerini yayımladı. Buna göre Türkiye ekonomisi söz konu dönemde yüzde 3,8 büyüdü. Söz konusu rakamlara yönelik Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren’den değerlendirme geldi.

TMB Başkanı Eren, Türkiye ekonomisinin yüzde 3,8 büyümesinin sevindirici olduğunu söyledi. Ayrıca inşaat sektörünün yüzde 6,2’lik büyüme rakamıyla Türkiye ekonomisinin üstünde büyüme sağladığını söyledi.

Bu yılın ilk çeyrek dönemi itibarıyla, deprem bölgesinde başlayan yaraları sarma ve yeniden inşa süreci inşaat sektörüne büyüme olarak yansıdığını kaydetti.

Eren, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Sektöre ilişkin dile getirilen kalifiye iş gücü sıkıntısı, girdi maliyetlerindeki yüksek artışlar gibi sorunların çözülmesi ayrıca sektörümüzdeki büyümenin sağlıklı ve sürdürülebilir olabilmesi için fiyat farkı, süre uzatımı ve tasfiye imkanı gibi ihtiyaçların değerlendirilmesini ilgili makamların dikkatlerine bu vesileyle bir kez daha getiriyoruz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu