Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

%10’dan Fazla Yükselen TKURU Hisselerinin Haftalık Kazancı %21’e Çıktı

Taze Kuru Gıda, açılış sonrası gerçekleşen keskin artış ile bugün borsada en fazla yükselen şirket hissesi olurken, toplamda 36 liralık kazanç gerçekleşti.
%10’dan Fazla Yükselen TKURU Hisselerinin Haftalık Kazancı %21’e Çıktı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününe 1553 puandan başladı. Gün içinde 1541 – 1556 dar bandında hareket etti. Saat 16:00 sularında 1544 puandan işlem gören endeks altında yer alan 201 şirketin hisse senedi değer kazandı.

İlk sırada Taze Kuru Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TKURU) yer alırken, %10’luk artışın ardında devre kesici çalıştı.

Hisseleri en fazla yükselen şirketler arasında Taze Kuru Gıda, Umpaş Holding ve Erbosan Erciyas Boru yer alıyor.
Borsada En Çok Artan ve Azalan Hisseler
Kaynak: Mynet

Saydığımız bu 3 şirketin hisselerinde %10’dan fazla artış gerçekleşti. %9 – 10 arasında yükseliş olan diğer hisseler ise sırasıyla Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş. (BEYAZ), Pergamon Status Dış Ticaret A.Ş. (PSDTC), Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (VERTU) ve Idealist Danışmanlık A.Ş. (IDEAS) oldu.

En fazla düşenler arasında ise TGS Dış Ticaret A.Ş. (TGSAS) başı çekerken onu; Serve Kırtasiye Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SERVE), Ekiz Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. (EKIZ), QNB Finansbank A.Ş. (QNBFB) ve Taç Tarım Ürünleri Hayvancılık Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TACTR) hisseleri izledi.

Taze Kuru Gıda’nın hisseleri, Çarşamba günü %10’dan fazla değer kazandı.
Taze Kuru Gıda Hisseleri %10 Arttı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Salı günü 365 liradan kapanan şirket hisseleri, haftanın üçüncü işlem gününe 401,5’ten başladı. Bu sert yükselişin ardından, %10’luk artış veya %5’lik düşüş sonrası aktif olan devre kesici çalıştı.

GCM Yatırım Banner

TKURU hisseleri haftalık bazda %21 oranında değer kazanırken, sadece Şubat ayında yatırımcısına %23 oranında getiri sağladı. 2021’in başından bu yana %85 yükselen şirket hisseleri, yıllık bazda %4.852 oranında artış gösterdi. En düşük seviyeyi 4,64 TL ile Mart 2020’de, en yükseği ise 1034 TL ile Eylül ayında kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.