Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TİSK’ten Deprem Bölgesindeki Yardımlara İlişkin Açıklama

TİSK Başkanı Akkol, kuruluşlar tarafından belirlenen öncelikli ihtiyaçlar dahilinde birçok desteğin bölgeye sevk edildiğini açıkladı. Detaylar haberde;
TİSK’ten Deprem Bölgesindeki Yardımlara İlişkin Açıklama
HABER GİRİŞ

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, Cumhuriyet tarihinin en yıkıcı depremi ile mücadelede TİSK’in destek ve yardımlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Akkol, afet bölgesinin öncelikli ihtiyaçlarından olan barınma, ısınma, tıbbi malzeme, temel gıda ve hijyen ürünlerinin bölgeye gönderildiğini kaydetti. Depremzedelerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürdüklerini ekledi.

Yaşanan deprem felaketine ilişkin yazılı açıklamada bulunan Akkol, depremlerin yası içinde olduklarını, hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşların derin üzüntüsünü yaşadıklarını vurguladı.

TİSK olarak üye sendikalar ve tüm üye işletmeler ile yaşanan felaketin yaralarını en kısa sürede sarmak için tüm imkanlarla bölge halkının ve devletin yanında olduklarına işaret etti.

Afet Bölgesine Sıcak Yemek Dağıtımı Yapabilen Tırlar Sevk Edildi

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) ve Kızılay ile de koordinasyon içinde belirlenen ihtiyaç listelerine doğrultusunda hareket edildiğini bildiren Akkol; ilaç, tıbbi malzeme, gıda, hijyen ürünleri ve kıyafet tırlarının bölgeye ulaştığına dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

TİSK sendikalarına bağlı üye işletmelerin imkanları dahilinde sıcak yemek dağıtımı yapabilen tırlardan arama ve kurtarma çalışmalarında ihtiyaç duyulan iş makinelerine kadar pek çok nitelikli araçların da bölgeye intikal ettiğini bildirdi.

Akkol, tüm bunlara ek olarak üye işletmelerdeki yüzlerce gönüllünün ilk günden itibaren bölgedeki arama kurtarma çalışmalarında aktif görev alarak saha çalışmalarına destek olduklarını söyledi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.