Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ticaret Uzmanı: Borsalarda Yaklaşan Hisse Satışları Kriptoya Bulaşabilir

Kripto para piyasası yıla yükselişle başlarken, bir uzman hisse senetlerindeki satışın olumsuz etki yaratabileceği uyarısında bulundu.
Ticaret Uzmanı: Borsalarda Yaklaşan Hisse Satışları Kriptoya Bulaşabilir
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası yeni yıla yeşil bir başlangıç yaptı ve Bitcoin, Haziran 2022’den bu yana en yüksek seviyelere ulaştı. Olumlu rüzgarlar eserken, InTheMoneyStocks.com Baş Piyasa Stratejisti Gareth Soloway’e göre hisse senedi satışlarının etrafa yayılmasından kaynaklanan olumsuz etki nedeniyle, kriptolarda düşüş gelebilir.

Soloway, borsada yeni bir satış dalgası gelebileceğine ve bu durumun kripto sektörü de dahil olmak üzere geniş kapsamlı sonuçlar yaratabileceğine inanıyor. Ticaret uzmanına göre son banka kaçışları kripto para birimlerinin ve altın gibi değerli metallerin alternatifler olarak öne çıkmasına izin verdi.

Soloway panik içindeki insanların satış yaptığını belirterek, Mart 2020’de Covid salgınının başlangıcındaki benzer bir satış dalgasının gelebileceğini söyledi. Hisse senedi piyasasında bir durgunluğun kapıda olduğunu belirten Soloway, bunun kriptoya daha fazla satış olacak yansıyacağını ifade etti.

Soloway, Bitcoin’in 30.000 dolar seviyesini kırmakta sorun yaşamaya devam ettiği için boğa piyasasının tekrar devam edip etmeyeceğinden hala emin olmadığını söyledi. Bitcoin’in herhangi bir büyük ralli öncesi 12.000-13.000 dolar aralığına düşebileceğini ifade etti.

Şu an için piyasada dibin geldiğini düşünen Soloway, alışılmışın dışında bir ayı piyasası yaşandığını belirtti. BTC yeni yıla güçlü bir yükselişle başladı ve yüzde 70’ten fazla artışla 28.500 dolara kadar çıktı.

GCM Yatırım Banner

Dijital varlık yazım itibarıyla 28.200 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 1.1 trilyon doların üzerine çıktı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.