Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THY’ye Dünyanın En Saygın Kuruluşlarından Ödül!

Türk Hava Yolları, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da "En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Hava Yolu" ödülüne layık görüldü.
THY’ye Dünyanın En Saygın Kuruluşlarından Ödül!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türk Hava Yolları (THY), uluslararası finans dünyasının saygın kuruluşlarından World Finance dergisi tarafından “En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Hava Yolu” ödülüne layık görüldü. Türkiye’nin global markası olarak havacılık sektörüne liderlik eden THY, geçen yıl da bu ödülün sahibi olmuştu.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, iklim krizinin havacılık sektöründe büyük zorlukları beraberinde getirdiği söylendi.

Bu sebeple THY’nin hayata geçirdiği karbon dengeleme platformu CO2mission, Sürdürülebilir Havacılık Yakıtı (SAF) kullanımı, uçak içi sürdürülebilir ürünlerle uyguladığı atık yönetimi ve yolcularına sunduğu sürdürülebilir seyahat deneyimiyle ön planda yer aldığı aktarıldı.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, şirketin stratejik hedeflerini açıkladı.

3 yıl içerisinde, dijitalleşme anlamında dünyanın ilk 3 hava yolundan biri olmayı amaçladıklarını söyleyen Bolat, “Şirketimiz, 2050 Yılında Karbon Nötr Hava Yolu olma taahhüdü doğrultusunda, iklim değişikliği ile mücadele planlarına dahil ettiği ve 2022 yılı itibarıyla başladığı Sürdürülebilir Havacılık Yakıtı kullanımını 2023 yılında ilave hatlar ekleyerek yaygınlaştırmıştır.” dedi.

GCM Yatırım Banner

THY, 2008’den bu yana karbon ayak izini azaltmak için 100’den fazla operasyonel optimizasyon projesini hayata geçirdi.

Şirket, bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) 2022 Sürdürülebilirlik İlkeleri Uyum Raporu’nu yayımladı. (Kaynak: AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın