Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

THY’den Ayrılan İlker Aycı Hindistan’a Gidiyor

Ocak ayında Türk Hava Yolları’ndaki Yönetim Kurulu Başkanı görevinden ayrılan İlker Aycı, Hindistan'a gidiyor. Detaylar aşağıda;
THY’den Ayrılan İlker Aycı Hindistan’a Gidiyor
Yorum

Kısa süre önce Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı görevinden ayrılan İlker Aycı’nın yeni görevi belli oldu. Kariyerine aynı sektörde devam edeceği öğrenilen İlker Aycı’nın Air India bünyesinde devam edeceği açıklandı.

Önde gelen holdinglerden Hindistan merkezli Tata Group tarafından 2022 başında özelleştirme yoluyla satın alınan Air India’nın CEO’su İlker Aycı oldu.

Havacılık Sektörü Liderlerinden İlker Aycı Air India CEO’su Oluyor

Havacılık Sektörü Liderlerinden İlker Aycı Air India CEO'su Oluyor
Kaynak: Twitter

Tata Sons tarafından yapılan açıklamada Air India Yönetim kurulu’nun İlker Aycı’nın adaylığını değerlendirmek üzere bu öğleden sonra toplandığı ve Tata Sons Başkanı Natarajan Chandrasekaran’ın toplantıya katıldığı belirtildi.

“Kurul, gerekli müzakerelerin ardından, İlker Aycı’nın Air India CEO’su ve Genel Müdürü olarak atanmasını onayladı. Bu atama, gerekli düzenleyici onaylara tabidir.” ifadelerine yer verildi.

Chandrasekaran, Aycı’nın atamasına ilişkin şöyle açıklamada bulundu: “İlker, görev yaptığı süre boyunca Türk Hava Yolları’nı bugünkü başarısına taşıyan bir havacılık sektörü lideridir. İlker’i Air India’yı yeni çağa taşıyacağı Tata grubuna davet etmekten mutluluk duyuyoruz.”

İlker Aycı ise açıklamasında ikonik bir havayoluna liderlik etme ayrıcalığını kabul etmekten ve Tata grubuna katılmaktan mutluluk ve onur duyduğunu söyledi.

Aynı zamanda Air India’daki meslektaşları ve Tata grubunun liderliği ile yakın bir şekilde çalışarak, Air India’yı dünyanın en iyi havayollarından biri yapmak için çalışacaklarını ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu