Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THYAO, MGROS ve ISCTR Listeye Eklendi: Yeni Hedef Fiyatlar

Şeker Yatırım, 16 Ocak tarihinde paylaştığı raporunda model portföyüne THYAO, MGROS ve ISCTR’yi eklediğini duyurdu. Hedef fiyatlar hangi seviyede? İşte detaylar;
THYAO, MGROS ve ISCTR Listeye Eklendi: Yeni Hedef Fiyatlar
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aracı kurumlar, 2024 yılına girilmesiyle birlikte Borsa İstanbul’a yönelik değerlendirmelerini ve beklentilerini paylaşmaya devam ediyor. Bunun yanında model portföylerini güncelleyerek yükseliş potansiyeli gördükleri şirketleri listelerine ekleyerek öncü hisseler için hedef fiyatlarını belirliyorlar.

Şeker Yatırım 2024 Stratejisi isimli raporunu paylaştı. Raporda seçim öncesi dönemde piyasalarda oynaklığın yüksek seyretmesinin ve enflasyonun yılın ikinci yarısında düşüşe geçmesiyle birlikte sıkı para politikasının sonlanması ve büyümeyi destekleyici adımların atılmasının beklendiği belirtildi.

Ayrıca Türk lirasına geçişi özendirici tedbirlerin alınmaya devam edileceği, bunun Türk lirasına sınırlı da olsa reel değerlenme olarak yansıyacağı aktarıldı.

Model Portföy

Raporda Borsa İstanbul’da yabancı yatırımcıların 2023 yılında toplamda 1,07 milyar dolar net satış gerçekleştirdiği, yabancı yatırımcı payının yıl sonunda yüzde 37,95 seviyesine yükseldiği ifade edildi.

THYAO, MGROS ve ISCTR Listeye Eklendi: Yeni Hedef FiyatlarKaynak: Şeker Yatırım

GCM Yatırım Banner

Borsa İstanbul’da 2023 yıl sonu itibarıyla en çok getiri sağlayan sektörün yıllık yüzde 154 yükselişle sigorta sektörü olduğu kaydedildi.

THYAO, MGROS ve ISCTR Listeye Eklendi: Yeni Hedef FiyatlarKaynak: Şeker Yatırım

2024 için yeni model portföyden Yapı Kredi Bankası (YKBNK) Pegasus (PGSUS), Coca Cola İçecek (CCOLA) çıkarılırken İş Bankası (ISCTR), Türk Hava Yolları (THYAO) ve Migros (MGROS) eklendi. 2023 ve 2024’te portföyde kalmaya devam eden şirketler ise Akbank (AKBNK), Bim (BIMAS), Kardemir (KRDMD), Sabancı Holding (SAHOL), Şişecam (SISE), Tav Havalimanları (TAVHL) ve Turkcell (TCELL) oldu.

Model portföyde en yüksek getiri potansiyeli yüzde 69 ile TAVHL için verildi. Onu yüzde 67 ile KRDMD, yüzde 64,9 ile SISE ve yüzde 60,4 ile THYAO izledi.

Hedef fiyat TAVHL için 208,1 TL, KRDMD için 43,6 TL, SISE için 78,7 TL ve THYAO için 402,6 TL olarak belirlendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.