Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THYAO için Bu Seviyelere Dikkat: 411 TL’ye Çıkabilir mi?

Stratejist Selçuk Gönençler, BIST 100 endeksi ve Türk Hava Yolları hisseleri için kritik seviyeleri yatırımcılarla paylaştı. İşte detaylar;
THYAO için Bu Seviyelere Dikkat: 411 TL’ye Çıkabilir mi?
HABER GİRİŞ

Milyonlarca yatırımcı, güçlü bir ralli yaparak Nisan ve Mayıs ayında rekordan rekora koşan Borsa İstanbul’un gelecek dönemlerde hangi yöne ilerleyeceğini merak ederken soru işaretlerini silmek amacıyla uzmanların analizlerini kulak veriyor.

21 Mayıs’ta 11 bin 88 puanla tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan ancak devam eden günlerde kar realizasyonuyla birlikte aşağı yönlü hareket eden BIST 100 endeksi, 28 Mayıs’ta kapanışını yüzde 0,2 artışla 10 bin 677 puandan gerçekleştirdi. Uzmanların büyük bir bölümü yabancı yatırımcı girişinin arttığını ve gelecek süreçte borsada yukarı yönlü hareketlerin devam edeceğini belirtiyor.

Stratejist Selçuk Gönençler, Ekotürk TV’de yaptığı değerlendirmede Borsa İstanbul için orta vadeli iyimser olduklarını ancak kontrollü olunması gerektiğini belirtti.

BIST 100’de Önemli Seviyeler

Endekste 11 bin 275 seviyesinde bir kapı olduğunu, bu kapının açılmasıyla 12 bin 500 – 13 bin 300 puan seviyelerine doğru bir hareket görülebileceğini ifade etti. Endekste 10 bin 500 – 10 bin 400 bölgesinin önemli bir destek olduğunu vurguladı. Bu destek seviyesinin altına inilmediği durumda yukarı yönlü hareketin başlayıp başlamama ihtimalinin izleneceğini dile getirdi.

THYAO için Bu Seviyelere Dikkat: 411 TL’ye Çıkabilir mi?Kaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

Gönençler, Türk Hava Yolları (THYAO) için de önemli seviyeleri yatırımcılarla paylaştı. Hissede orta vadeli yükseliş hareketinin görüldüğünü belirten uzman, THYAO’nun 55 günlük hareketli ortalamaların altında baskı gördüğünü ifade etti.

Hissenin orta vadede yükseliş trendinde, ancak kısa vadede düzeltme hareketi içinde olduğunu belirtti. Hissenin içinde bulunduğu hareketin orta vadeli yatırımcılar için düzeltme, yanlış maliyetli yatırımcılar için de “para kaybetme” anlamına geldiğini kaydetti.

THYAO’daki düzeltmelerin son derece sağlıklı olduğunu vurgulayan Gönençler, hissede 301 ve 285 TL seviyelerinin destek olarak takip edileceğini paylaştı.

285 ve 301 TL’nin üzerinde kalındıkça kısa vadede 320-339 TL’nin Türk Hava Yolları hisseleri için hedef olmaya devam edeceğini ifade etti. Stratejist, uzun vadede ise 276 TL kırılmadıkça hedefin 411 TL olduğunu belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.