Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THY İş İlanı Açtı! İkinci Pilot Adayları Arıyor

Türk Hava Yolları, ikinci pilot aday adayları için iş ilanı açtığını duyurdu. Kurum adaylar için başvuru şartlarını yayımladı. Detaylar haberde...
THY İş İlanı Açtı! İkinci Pilot Adayları Arıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türk Hava Yolları (THY) resmi sitesinden yetiştirilmek üzere ikinci pilot aday adayı için iş ilanı açtı. Başvuru için şartları açıkladı.

İş ilanındaki açıklamaya göre genel koşullardan biri T.C vatandaşı olmak veya mavi kart sahibi olmak. Bunun yanında en az lisan mezunu olmak, 31.12.2002 tarihinden önce ve 01.01.1993 tarihinden sonra doğmuş olmak, Boy uzunluğunun 160 cm’den kısa, 195 cm’den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine (20-30 aralığında) uygun olmak gibi şartlar yer alıyor.

THY’nin iş ilanında Askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmek, adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak, daha önce Türk Hava Yolları veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak, daha önce Türk Hava Yolları ve Türk Hava Yolları’nın iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmış olmamak şartları da yer alıyor.

Kurum bunun yanında başvuru şekli ve izlenecek yolları şu şekilde belirtti:

Türk Hava Yolları İkinci Pilot Aday Adayı İş İlanı Başvuru
Kaynak: THY

Konuya yönelik değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, geleceğe dönük hedefler doğrultusunda çalışan sayısını artırdıklarını belirtti.
Bolat, “Ülke ekonomisinin büyümesine ciddi katkılar sağlayan bayrak taşıyıcımız, dünyanın ikinci büyük havayolu olma gayretiyle çalışmalarını sürdürecektir.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.