Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Günü %1 Ekside Geçiren THY Hisselerinin Aylık Kaybı %7’yi Aştı

THY hisselerinde Cuma günü açıklanan zam oranlarının olumlu etkisi görülmezken, hisselerin günlük kaybı %1 seviyelerinde.
Günü %1 Ekside Geçiren THY Hisselerinin Aylık Kaybı %7’yi Aştı

Geçen hafta Avrupa’da en çok uçuş yapan ikinci hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları, borsada satıcılı bir gün geçiriyor. EuroControl verilerine göre 5-11 Temmuz haftasında Avrupa’da en fazla uçuş yapan şirket 1808 ile RyanAir olurken, onu 1219 ile THY izledi.

THY hisse senedi fiyatı güne 13,61 liradan başladıktan sonra 13,41 – 13,64 arasında hareket etti.
THY Hisseleri %0,96 Ekside İşlem Görüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirket hisseleri haftaya önceki kapanışın çok az üzerinden başladı. Ancak yukarı yönlü hareketini sürdüremedi ve düşüşe geçti. Gün boyu eksi yönlü hareket eden hisseler, saat 13.53’te %0,96 değer kaybıyla 13,45 liradan işlem görüyor.

369,208,866 TL ile Garanti Bankası ve Kardemir’den sonra en yüksek işlem hacmine sahip. Kısa vadede 13,26 – 13,35 desteğiyle, 13,58 – 13,72 dirençlerinin takip edildiği THY hisseleri, son bir haftada %5, bir ayda %8’e yakın değer kaybetti.

Deniz Yatırım günlük analizinde, Cuma günü açıklanan zam oranlarına değinildi. THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamada, yılın ikinci yarısında çalışanlara uygulanacak zam oranları paylaşıldı.

Buna göre 2021’in ikinci altı ayında enflasyon farkına ek olarak %10 daha zam uygulanacağı bildirildi. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı ile Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal arasında imzalanan anlaşmaya göre maaşlara toplamda %18,45 oranında zam yansıyacak.

Deniz Yatırım bu gelişmenin hisselere etkisinin nötr olacağını bildirdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum