Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

THY Hisselerinin Aylık Getirisi %10’u Geçerken Yükseliş Sürüyor

Türk Hava Yolları hisselerinde Eylül ayının ortasından itibaren devam eden yükseliş aylık %10,59 düzeyinde değer kazancına işaret ediyor.
THY Hisselerinin Aylık Getirisi %10’u Geçerken Yükseliş Sürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Türk Hava Yolları hisseleri, pandeminin ardından yeniden Borsa İstanbul’un gözdesi olmaya başladı. Eylül ayının ortasından bu yana devam eden yükseliş eğilimi, 4 Ekim’de 14,18 liraya ulaşarak yaklaşık 3 ayın en yüksek seviyesine işaret etmişti.

Hisseler sürdürdüğü yükseliş eğilimiyle birlikte değer kazancını artırırken, THY en iyiler listesindeki yerini sağlamlaştırıyor. Conde Nast Traveler okuyucuları arasında gerçekleştirilen bir oylamada THY, küresel havayolları arasında ilk 3 havayolundan biri seçildi. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı ise sonucun tesadüf olmadığını belirtti.

Conde Nast Traveler okuyucuları İstanbul Havalimanı’nı dünyanın en iyi ikinci havalimanı seçerken, İstanbul’u en iyi büyük şehirler kategorisinde beşinci sıraya koydular.

Bugünkü işlemlere yükselişle başlayan THY hisseleri (THYAO) TSİ 12:20 sularında yüzde 1,75 oranında yükselişle 13,96 liradan işlem görüyor.
THY Hisseleri Yüzde 1,75 Yükseliş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler dünkü işlemlerde düşüş eğilimi göstererek 13,61 liraya kadar geriledi. Günün kapanışını 13,71 liradan gerçekleştiren THY hisseleri, bugünkü işlemlere 13,84 liradan açılış yaptı. Açılışın ardından yükselişini sürdüren hisseler, 14 liranın hemen altında seyretmeye başladı.

THY hisselerinin yukarı yönlü eğilimini sürdürmesiyle birlikte 14,04 ve 14,11 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 13,85 ve 13,73 lirada bulunan destek noktaları izleniyor.

Hisselerin fiyat performansını incelediğimiz zaman, haftalık %0,28 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %10,59 değer kazanan hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %31,36 oranında daha yüksek bir seviyede bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu