Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

THY Hisseleri 15,17 Lirayla 1 Yıldan Uzun Sürenin En Yükseğini Kaydetti

Türk Hava Yolları hisseleri bugünkü işlemlerde 15,17 lirayı görürken, 18 Şubat 2020'den bu yana kaydedilen en yüksek seviyeyi gördü.
THY Hisseleri 15,17 Lirayla 1 Yıldan Uzun Sürenin En Yükseğini Kaydetti

Türk Hava Yolları, Eurocontrol tarafından hazırlanan raporda günlük uçuş sayısıyla liderliği koruyor. Hisseleri ise yeniden yatırımcısının yüzünü güldürmeye başladı. THYAO kodlu hisseler bugünkü işlemlerde 15,17 lirayı görerek, 18 Şubat 2020’den bu yana kaydedilen en yüksek seviyeyi gördü.

THYAO kodlu hisseler dünkü işlemleri 14,92 liradan sonlandırdıktan sonra bugüne 14,90 liradan başladı. Açılışın ardından yükselişe geçen hisseler, TSİ 11.10’da 15,17 lirayı kaydetti.

Hisseler %1’i aşan yükselişle işlem görürken 15 liranın üstündeki seyrini koruyor. Hisselerin yıllık değişimi %22,03 düzeyinde bulunuyor.
THY Hisseleri Yüzde 1,01 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirket 2020 yılında 5,6 milyar liralık zarar açıklamasına rağmen hisseleri güçlü performans kaydetmeye başladı. 26 Mart’ta genel kurul toplantısını gerçekleştirecek olan şirket, 554 uçuş ile Avrupa’daki liderliğini koruyor.

Şirketin zarar açıklamasının ardından piyasa beklentileri al tavsiyesi yerine tut önerisinde bulunmaya başladı. Hedef fiyatın ise 15,78 lira seviyesinde bulunduğu görülüyor. Koronavirüs pandemisiyle birlikte zor zamanlar geçiren THY’nin, uçuşların yeniden başlamasıyla birlikte ilk çeyrekte zararında bir miktar azalma bekleniyor.

Hisseler son 1 ayda %19,97 fiyat değişimi ise piyasadan pozitif ayrışıyor. Hisselerin 15,20 lirayı aşması durumunda 15,34 lirayı ikinci direnç seviyesi olarak belirlediği görülüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum