Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THY Duyurdu! 10 Bin Yeni Çalışan Alacak

Türk Hava Yolları (THY), yeni ilanlarını yayımlayarak 10 bin yeni kişiyi istihdam edeceklerini duyurdu. İşte THY'nin yeni iş ilanları...
THY Duyurdu! 10 Bin Yeni Çalışan Alacak
HABER GİRİŞ

Türk Hava Yolları (THY) tarafından yapılan açıklamada 20 yıllık süreçte filosunu ciddi anlamda büyüttüğünü ve 2023 yılında iştirakleriyle birlikte 10 bin yeni çalışanı istihdam etmeyi planladıklarını duyurdu.

THY, 1993 yılında 5 uçaklık filosuyla başlattığı yolculuğunu bugün 400 uçaklık filoyla sürdürdüğünü açıkladı. 2022 yılında bünyesine 2 bin 577 kişiyi dahil ettiğini bildirdi.

Şirket, Take-Off JR (lisans son sınıf öğrenciler ve yeni mezunlar) ve Kabin Memuru alımına yönelik ilan açtı. Söz konusu ilana yapılacak başvurular ile 75 bin kişilik ailesini büyütmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Yapılacak işe alımlar ile 2023 yılında çalışan sayısını 85 bine çıkartmayı hedeflediklerini bildirdi.

Türk Hava Yolları’nın resmi sitesinde yer alan kadın kabin memur ilanında İletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın ve dinamik çalışma arkadaşları aradıklarını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Genel koşullarda, T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.), 01/01/1983 ile 31/12/2003 tarihleri arasında doğmuş olmak, en az lise mezunu olmak, İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih nedenidir.) Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak Daha önce Türk Hava Yolları ve iştirakleri ile diğer işyerlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak. Türk Hava Yolları iştiraklerinde görev yapıyor olmak tercih nedenidir olarak belirtildi.

Take-Off JR, ilanının detayları ise şu şekilde açıklandı:

Take-Off Jr. Türk Hava Yolları
Kaynak: Türk Hava Yolları

Konuya yönelik değerlendirmede bulunan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat, güçlü finansal yapı ile geleceğe dönük hedeflerimiz doğrultusunda çalışanların sayısını artırmaya devam ettiklerini söyledi.

Bolat, ülke ekonomisine büyük katkılar sağladıklarını belirterek, dünyanın ikinci büyük havayolu olma gayretiyle çalışmalarını sürdüreceklerini bildirdi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.