Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THY Bölünme İşlemlerine Yönelik Duyuru Yaparken, Hisseleri %3 Artıda

THY, kargo biriminin bölünme işleminin ardından SPK başvurusunun onaylandığını ve son gelişmeleri duyurdu.
THY Bölünme İşlemlerine Yönelik Duyuru Yaparken, Hisseleri %3 Artıda
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türk Hava Yolları Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda iştirak modeliyle kolaylaştırılmış usulde kısmi bölünmeye dair bildirimde bulundu. THY ortaklığındaki kargo biriminin THY Hava Kargo Taşımacılığı Anonim Şirketi’ne devredilmesine ilişkin olarak yapılan Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başvurusu 18.11.2021 tarihinde onaylandı.

Onay verilmesinin ardından SPK’nın II-23.2 sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliği kapsamında gerekli olan belgelere ekte yer verildi. Söz konusu belgelerin ortaklığın yatırımcı ilişkileri internet sitesinde, en az 5 yıl süreyle bulundurulacağı aktarıldı.

Günü artıda geçiren THY hisseleri, 5 günlük hareketli ortalamanın %3,28 altında işlem görüyor.
THY Hisseleri %3 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

THY hisseleri (THYAO) haftaya 17,19 liradan başladı. Önceki kapanışını 17,09’dan gerçekleştirdi. Saat 17.00’de 17,63 liradan işlem gören THY hisseleri, %3,10 artıda fiyatlanıyor.

Geçtiğimiz hafta 18,37 lira ile tavan fiyatı gördükten sonra kazancının bir kısmını vermeye başladı. Cuma günü ise saat 15.04’te devre kesici uygulandı. Hisseler haftayı %5,06 kayıpla tamamladı.

Haftalık bazda %1’e yakın ekside seyreden hisseler, aylık dönemde yatırımcısına %23 oranında getiri sundu. Yıllık bazda ise %49 kazandırdı. HSBC Yatırım sabah analizinde aşağı yönlü hareketlilikte 16,70 ve 16,31 desteklerinin izleneceği söylendi.

GCM Yatırım Banner

Yükseliş isteğinin ağır basması durumunda aşılması gereken direnç seviyelerinin 17,84 – 18,59 olduğu belirtildi. 5 günlük hareketli ortalamanın %3,28 altında kalırken, 22 günlük ortalamanın %4,47 üzerinde hareket ediyor. Hisselerin son gün işlem hacminin ise 5 günlük ortalamanın %23,41 üzerinde olduğu ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.