Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THY Birinciliği Elden Bırakmıyor: 7. Kez En Değerli Marka Oldu

Brand Finance’ın 2024 yılı “TURKEY100- Türkiye’nin En Değerli Markaları” araştırması sonuçlandı. THY, üst üste yedinci kez Türkiye’nin en değerli markası oldu.
THY Birinciliği Elden Bırakmıyor: 7. Kez En Değerli Marka Oldu
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Türk Hava Yolları (THY), büyüme ve finansal verileriyle dikkatleri üzerine çekerken marka değerini de üst perdede tutmayı başarıyor. 2018 yılından beri Türkiye’nin en değerli markası olan THY bu yıl da unvanını kimseye kaptırmadı.

Uluslararası değerlendirme kuruluşu Brand Finance’ın, 2024 yılı “TURKEY100- Türkiye’nin En Değerli Markaları” araştırmasında ilk sırada THY yer aldı.

THY’nin bu yılki değeri 2 milyar dolara yakın oldu. Aralıksız yedi kez Türkiye’nin en değerli markası olan THY, Brand Finance’nın 2024 yılının en güçlü 10 hava yolu markası listesinde ise bu yıl iki basamak yukarı çıkarak 6. sıraya yükseldi.

Son gelen derecelendirmelere ilişkin değerlendirmede bulunan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, “Türkiye’mize, ekonomimize, istihdamımıza ve paydaşı olduğumuz tüm sektörlere katkımızı artırarak sürdüreceğiz” dedi.

THY’nin yedinci kez Türkiye’nin en değerli markası olmasının ardından hisselerde aynı yüksek heyecan görülmedi.

GCM Yatırım Banner

Aylık yüzde 7 değer kaybeden ve Bank of Amerika (BofA) satışlarına sahne olan THYAO kodlu hisseler yazım anında düşüşte 305 liradan kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.