Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Threads’in Yıllık 8 Milyar Dolarlık Gelir Elde Etmesi Bekleniyor

Musk ve Zuckerberg arasında kafes dövüşünü çoktan başlatan Threads için beklentiler paylaşıldı. Uygulamanın yıllık gelir ve kullanıcı sayısı tahminleri yüksek oldu.
Threads’in Yıllık 8 Milyar Dolarlık Gelir Elde Etmesi Bekleniyor
HABER GİRİŞ

Meta’nın Twitter’a rakip olarak geliştirdiği yeni sosyal medya platformu Threads, geçen hafta kullanıma açıldığı günden beri gündemde yerini koruyor. Platforma katılımlar sürerken, Threads’in Twitter’ı tahtından etme potansiyeline sahip olma ihtimali dünya kamuoyunca tartışmalara konu oldu.

Son yapılan araştırmada Threads’in gelirinin ne olacağına odaklanıldı. ABD’li araştırma şirketi Evercore ISI analistlerince paylaşılan araştırma notunda, uygulamanın gelecek 2 sene içerisinde günlük 200 milyon aktif kullanıcıya ulaşarak yıllık olarak 8 milyar dolarlık kazanç sağlaması bekleniyor.

Nakit akışının ilerleyen dönemde katlanarak artması beklenen sosyal ağın rakibi olan Twitter’ı geride bırakması da tahminler arasında yer buldu.

Notta, “Threads’in makul bir büyüme oranını koruyup koruyamayacağını ve Meta’nın diğer platformları olan Facebook ve Instagram’daki etkileşimi kayda değer şekilde bozmadan kullanıcıları yeni uygulamada tutup tutamayacağını izlemek ilginç olacak” ifadesi yer aldı.

Meta Son Kazancında 117 Milyar Dolara Ulaşmıştı

Mark Zuckerberg’in kurduğu sosyal medya holdingi Meta, 2022 yılında 117 milyar dolarlık gelir elde etmişti.

GCM Yatırım Banner

Threads’in ilk etapta gelir öncelikli bir ağ olmak yerine kullanıcıları cezbedecek yeni bir platform olacağına yönelik beklentileri Zuckerberg geçtiğimiz hafta şöyle karşılamıştı:

“Yaklaşımımız diğer ürünlerimize yaklaşımımızla aynı olacak. Önce ürünü iyi çalışır hale getir, sonra onu 1 milyar kişiye net ulaştıracak net bir patikaya oturtup oturtamayacağımıza bakıp para kazanma kısmını düşüneceğiz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın