Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Thodex’te Yeni Gelişme: Özer’in Türkiye’ye İadesi Kesinleşti

Arnavutluk’ta tutuklu bulunan Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in Türkiye’ye iade edilmesi kesinleşti. Ayrıntılar geliyor…
Thodex’te Yeni Gelişme: Özer’in Türkiye’ye İadesi Kesinleşti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yerli kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer, daha önce Arnavutluk’ta tutuklanmış ve mahkemeye çıkarılmıştı. Özer’in Türkiye’ye iade edilmesine karar verilmişti. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Kasım ayında verilen iade kararı, bugün Durres Temyiz Mahkemesi tarafından onandı.

Böylece Özer’in Türkiye’ye iade edilmesinin önünde herhangi bir engel kalmadı. Özer’in bu kararla ilgili Arnavutluk’ta yargıtaya itiraz hakkı bulunuyor. Ancak Arnavutluk Adalet Bakanı iadesine olumlu görüş bildirdiği için bu sürecin işlemesi beklenmiyor.

Özer’in önümüzdeki günlerde Türkiye’ye iade edilmesi bekleniyor. Elbasan Asliye Mahkemesi, 17 Kasım’daki duruşmada, Özer’in Türkiye’ye iade edilmesine izin verilmesi yönündeki talebin kabul edildiğini açıklamıştı.

Daha önce hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkarılan Faruk Fatih Özer, 30 Ağustos’ta Arnavutluk’ta gözaltına alınmıştı.

Thode borsası 21 Nisan 2021’de sistem bakım çalışması yaptığını duyurarak hizmetlerini duyurmuştu. Borsaya bir daha erişim sağlanamamıştı. Thodex’in kurucusu ve CEO’su Faruk Fatih Özer, yurt dışına kaçarken görüntülenmişti.

GCM Yatırım Banner

Mağdur olan yatırımcı sayısının 400 binden fazla ve yapılan vurgunun 2 milyar ila 10 milyar dolar arasında olduğu tahmin ediliyor. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.