Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Thielen Bitcoin için Konuştu: 2023’te Bu Seviyeye Gelebilir

Öncü kripto para birimi 30 bin doların hemen altında işlem görürken, analistten hedef fiyat tahmini geldi. 2023’te BTC’yi ne bekliyor? İşte detaylar;
Thielen Bitcoin için Konuştu: 2023’te Bu Seviyeye Gelebilir
HABER GİRİŞ

Amiral kripto para birimi Bitcoin (BTC), Amerika Birleşik Devletleri’nde borsa kapanışlarından sonra yükselişe geçti. Microsoft ve Google’ın 2023’ün ilk çeyreğine yönelik finansal raporları, BTC’nin 30 bin dolara kadar çıkmasına ortam hazırladı. Matrixport Araştırma Başkanı Markus Thielen, Bitcoin için hedef fiyatını paylaştı.

Bankacılık sektöründe yaşanan krizlerin gündem olduğu süreçte BTC’deki yükseliş kripto para yatırımcılarını memnun etti. Thielen, amiral kripto para biriminin 2023 yılı sonuna kadar ortalama 45 bin dolara kadar yükselebileceğini belirtti.

Araştırmacının tahmini, sektöre yönelik beklentilerini belirten birçok analistle uyuşuyor. Thielen bu beklentisini ABD 10 yıllık tahvil getirisinin son dönemde yüzde 3,5’in altında işlem görmesine bağlıyor.

Wyckoff ve Elliott Wave analistleri, 25 Nisan’da yaptığı açıklamada BTC’nin bir sonraki sıçrama noktasının 42 bin 350 dolar olduğunu söylemişti.

Perakende kripto komisyoncusu Caleb & Brown’dan Jake Boyle ise son günlerde hisselerinde sert düşüş meydana gelen First Republic Bank’ın batabileceğini söyledi. Jake Boyle, son dönemdeki BTC yükselişinin ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz sıkılaştırmasının sona ereceğine yönelik beklentilere dayandığını paylaştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın