Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Seviye Geçilmezse BTC Fiyatı Risk Altında! Analistler Konuştu

Bitcoin fiyatı yeni günde 27 bin doların biraz üzerinde seyretmeye devam ederken, ünlü analistlerden yatırımcılara uyarılar geldi. Detaylar haberde;
Bu Seviye Geçilmezse BTC Fiyatı Risk Altında! Analistler Konuştu
HABER GİRİŞ

Kripto pazarındaki kırmızı renk hakimiyeti bugün de kendini belli ederken, amiral kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 27.200 dolar seviyesinin biraz üzerindeki fiyat hareketleri sürüyor. Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) gibi önde gelen altcoinler de BTC’ye düşüşte eşlik ediyor.

Peki, haftanın kalan günlerinde BTC fiyatını neler bekliyor olabilir? Ünlü analistler, yatırımcılar için kritik destek ve direnç seviyelerinin yanı sıra hedeflerden bahsetti.

BTC için Kritik Seviye Neresi?

Bitcoin fiyatı 28 bin dolar bölgesinin altında düşüş işaretleri göstermeye devam ederken, ünlü kripto stratejisti Aayush Jindal, önümüzdeki seanslarda daha fazla kayıp yaşamaması için BTC’nin 28 bin dolar direncini aşması gerektiğinin altını çizdi. Bu seviyenin altında BTC fiyatının biraz daha savunmasız göründüğünü ifade etti.

BTC/USD paritesinin, 28 bin dolar üzerinde bir günlük kapanış gerçekleştirmesi halinde etkili bir toparlanma dalgası başlatabileceğini sözlerine ekledi.

Bitcoin Fiyatı Risk Altında Kalıyor

BTC fiyatı birkaç gündür 27.200 dolar bölgesinin yakınında destek buldu ve yukarı yönlü bir düzeltme başlattı. Hatta 27.800 dolar seviyesinin üzerine de çıktı ancak yükselişin devamı gelmedi.

GCM Yatırım Banner

28 bin dolardaki direnç bölgesini test eden ve bu bölgede son günlerin en yüksek fiyatını yakalayan BTC’de aşağı yönlü tepki ile birlikte 27.200 dolarlık destek bölgesi kırıldı ve bu kez 27 bin dolar bölgesi test edildi. 27.070 dolar civarında bir dip oluşturan fiyat, şu an için yine yukarı yönlü bir düzeltme girişiminde bulunmayı sürdürüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Yükseliş için Aşılması Gereken Engeller

Jindal’a göre 27.800 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın (SMA) altında işlem görmeyi sürdüren BTC’nin yeniden yükseliş ivmesi yakalayabilmesi için öncelikle 27.650 dolar seviyesini aşması gerekiyor.

Bir sonraki büyük direnç noktasının 28 bin dolar bölgesinin yakınında bulunduğunu söyleyen analist, bu bölge üzerinde bir günlük kapanışın, iyi bir artış başlatabileceğinin altını çizdi.

Belirtilen durumda fiyatın 28.400 dolardaki direnç bölgesine doğru yükselebileceğini belirten Jindal, daha fazla kazancın 29.200 dolarlık bir testin kapılarını aralayacağını ifade etti.

27 Bin Dolar Desteği Kritik

Bitcoin’in fiyatının 27.650 dolar bölgesini aşamadığı takdirde her an aşağı yönlü hareketlerine devam edebileceğini de söyleyen Jindal, öncelikli destek seviyelerinin 27.100 dolar ve 27 bin dolar civarında olduğunu belirtti.

Aşağı yönlü bir kırılma ve 27 bin dolar seviyesinin altında bir günlük kapanışın, fiyatı 26.500 dolar ve daha fazla kayıpla 26 bin dolara doğru götürebileceği konusunda uyardı.

Bir Kesim Analistin Beklentisi: 42.350 Dolar

Bunun yanı sıra Wyckoff ve Elliott Wave analistleri, BTC’nin mevcut fiyat hareketlerinin endişe yaratmaması gerektiğini belirtmekte.

Tüccar ve piyasa psikolojisi uzmanı Christopher Inks’e göre bir sonraki sıçramanın parçası olarak Bitcoin için en az 42.350 dolarlık bir hedef bekleniyor .

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın