Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Otomobil Modellerinin Film ve Reklam Çekimleri Nasıl Oluyor? İşte Cevabı!

Otomobillerin reklamlarında gördüğümüz abartılı efektlerin nasıl olduğunu merak ediyorsanız şaşıracağınız yöntemi sizin için bulduk!
Otomobil Modellerinin Film ve Reklam Çekimleri Nasıl Oluyor? İşte Cevabı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Genellikle satın almak istediğimiz otomobillerin çoğunu TV ve internette gezerken reklamlarından görerek karar veririz. Sonra yetkili plazalara uğrayarak işi sonlandırırız. Hepsinden önce mutlaka, otomobillerin reklam çekimlerinde veya aksiyon filmelerindeki sahnelerin nasıl çekildiğini merak etmiş, sonunda da sadece “efekt bunlar” demekten başka kelimeler bulamamışızdır. Bizde sizlere bunun net cevabını vermeye geldik.

The Mill adında bir içerik stüdyosundan bahsedeceğiz. Şirket 1990 yılında İngiltere’de kuruldu. Kuruluş amacı insanlara her alanda inanılmaz efektler yaratmak. Görsel efektler, ağırlıklı olarak teknolojinin gelişmesiyle eş adımla gidildiği için film ve reklam çekimleri aşırı görsel şenliklerin olduğu bir yere dönüştürüldü.

Görsel Efekt Aracı Her Hareketi Yapabilecek Şekilde Dizayn Edilmiş!

Görsel Efekt Aracı Her Hareketi Yapabilecek Şekilde Dizayn EdilmişEskiden firmalar yeni modellerini tanıtmak için gerçek araçlar kullanırdı. İmkanlar el verdiğince düşük seviyede efektler kullanırdı. Çekimlerin yapıldığı çevre de gerçekte olan yerlerdi. Geçmişteki yöntem yine az da olsa kullanılıyor.

Artık anlattığımız eski gelenekler yerini tamamen izleyeceğimiz videodaki yönetemlerle yapıyorlar. İngiliz şirket, en başından beri her yöne çekilebilecek, portatif, hızlı bir araç yapmak istemiş. Şimdi kullanılan Blackbird efekt aracında ne gibi özellikler varmış sizlerle ona bakalım!

Blackbird Aracı Süpersonik SR-71 Uçağından Esinlenilmiş

Blackbird Aracı Süpersonik SR-71 Uçağından EsinlenilmişBlackbird’ün özelliklerini okurken aslında yaptıkları otomobil üreticilerinin hayallerinden birisi olabilir. Çünkü normal bir şasiye sahip olmayan araç, istenildiği takdirde uzaktan kumanda ile uzayıp kısalabiliyor. Normal boyutu 1.2 metre, istenildiği  takdirde 4 metreye kadar ayarlanabiliyor.

GCM Yatırım Banner

Sadece uzunluğunda farklar olmuyor. Blackbird, 25 santime kadar da genişletilebiliyor. Buradan çıkaracağımız sonuç; çekimlerin ilginç Mars aracı, kamyonları katmazsak binek araçların alt kısımlarını taklit edebiliyor. 

Çekim Aracı Farklı Açılara Yerleştirilen Kameralarla Donatılmış!

Çekim Aracı Farklı Açılara Yerleştirilen Kameralarla DonatılmışBlackbird’ün tekerlekleri değiştirilebilir ve farklı model araçlarınki takılabiliyor. Elektrikli motorla hareket ediyor ve Tesla gibi araçların sürüş özelliklerini direkt olarak uygulamış oluyor. Yüksek dinamik aralık görüntüleri haricinde Blackbird 3D ortam lazer taraması da yapabiliyor.

Kısaca farklı gezegen aracı gibi gözüken The Mill aracı dışarıda veya içeride bilgisayar kontrolü ile istenilenleri kusursuz hallediyor. Üstünde bulundurduğu müzik tesisatı ile ses çıkartabildiği gibi kendini bir anda çekinmeden bir yerlere atabilecek kapasiteye sahip. Şimdi sizlere gerçekte Blackbird’ün nasıl hareket ettiğini gösteren video ile baş başa bırakalım!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.